HomeCiekaweFunkcjonalna przestrzeń typu openspace – jak ją zaaranżować?

Funkcjonalna przestrzeń typu openspace – jak ją zaaranżować?

Funkcjonalna przestrzeń typu openspace – jak ją zaaranżować?

Coraz więcej firm w Polsce to placówki wielkich, międzynarodowych korporacji. Takie marki dają tysiące miejsc pracy i zatrudniają różnorodnych specjalistów, nie tylko związanych z konkretnymi zagadnieniami marki, ale i administrację, pomoc techniczną, osoby sprzątające. Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do pracy to nie lada wyzwanie – zazwyczaj oddelegowani są do tego doświadczeni architekci. Oni też podejmują decyzje o wykorzystaniu konkretnych materiałów wewnątrz pomieszczenia.
Podstawą są oczywiście podłogi – zazwyczaj wybierane półtwarde wykładziny o podwyższonej odporności na ścieranie czy wnikanie brudu. Warto dodać, że są to tkaniny wzbogacone o naturalne włókna, dzięki czemu zmniejszają ryzyko magazynowania alergenów. Takie podłogi nadają się też do czyszczenia silnymi środkami chemicznymi oraz specjalistycznymi myjkami. Firmy produkujące takie wykładziny oferują ich szeroki zakres kolorystyczny.

Biurka, krzesła, boksy…

W pomieszczeniach typu openspace zazwyczaj pracodawcy decydują się na wykorzystanie klasycznych boksów. Taka przestrzeń sprawia, że każdy pracownik ma zapewniony kącik do pracy, odgrodzony od innych. Struktura boksów pozwala jednak na swobodne komunikowanie się oraz przemieszczenie pomiędzy boksami.
Szukasz wysokiej jakości mebli do biura? Sprawdź ofertę topowego producenta – www.complexoffice.pl.

Marcelina@mastermedia.info.pl