HomeDom i WnętrzeEmigracja zarobkowa – czy dalej się opłaca?

Emigracja zarobkowa – czy dalej się opłaca?

Emigracja zarobkowa – czy dalej się opłaca?

Wyjazdy zagraniczne w celu zatrudnienia są nadal bardzo kusząca opcją dla Polaków. Zmienia się jednak znacząco profil pracy, która jest poszukiwania. Co warto wiedzieć o emigracji zarobkowej? O czym pamiętać decydując się na pracę za granicą?

Powody, dla których decydujemy się na emigrację

Jeszcze do niedawna zdecydowana większość Polaków wyjeżdzających do Niemiec zatrudniała się w tzw. pracach sezonowych, przy zbiorach, część również przy opiece nad osobami starszymi. Dzisiaj widać kolosalne zmiany w tym rozróżnieniu – coraz większa ilość specjalistów wyjeżdża np. do Niemiec, aby pracować dla dużych korporacji. W ich przypadku decydujące są nie tylko zarobki, ale również możliwość uczestniczenia w szkoleniach i kursach, które znacząco podnoszą poziom kwalifikacji. Praca za granicą dla wielu osób to także szansa na rozwój osobisty, podróżowanie, nawiązywanie kontaktów z ludźmi z całego świata. To doskonała opcja dla osób otwartych i ciekawych świata, które chcą jednocześnie pracować i poznawać.

Jak przygotować się do wyjazdu do Niemiec?

Zdecydowanie najczęściej obieranym kierunkiem dla osób poszukujących pracy są Niemcy. Warto pamiętać, że jako kraj członkowski UE możemy podejmować tam legalnie pracę bez zbędnych formalności. Decydując się na zatrudnienie przede wszystkim pomyślmy o własnym komforcie i bezpieczeństwie: odpowiednim lokum, koncie w banku, ubezpieczeniu zdrowotnym. Podejmując pracę za granicą musimy być również świadomi konieczności rozliczenia z fiskusem – rozliczenie podatku z Niemiec na szczęście nie zajmie nam wiele czasu, możemy również liczyć na pomoc doświadczonych biur podatkowych specjalizujących się w kwestiach podatkowych państw członkowskich UE. Rozliczenie podatku pozwoli nam na uzyskanie ewentualnego zwrotu!

 

 

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://venndo.pl http://researchmarket24.com/czy-lampiony-solarne-zmienia-estetyke-tarasu/ http://d41teachers.org