HomeDom i WnętrzeDziecko w kuchni

Dziecko w kuchni

Dziecko w kuchni

Coraz częściej właśnie w kuchni spędzamy dużo czasu z dziećmi, również z tymi najmniejszymi. Kuchnia odzyskuje swoje znaczenie. Staje się miejscem służącym rodzinnej integracji. To przecież najmilsze miejsce w całym domu – pełne zapachów, aromatów i smaków.

Maluch w krzesełku

Nic dziwnego, że także dzieci lgną do kuchni. Lubią tutaj przebywać nie tylko podczas posiłków. Kuchnia to wspaniałe miejsce do bycia razem i do poznawania świata. Najmniejsze dzieci można wygodnie umiejscowić w specjalnym krzesełku do karmienia wyposażonym w pasy bezpieczeństwa. Krzesełko nadaje się nie tylko do jedzenia, ale też do zabawy. Dziecko nacieszy się kuchennymi atrakcjami, obserwując, jak przygotowujemy potrawy. Dla malucha będzie to wielka frajda! Takie krzesełko daje też rodzicowi kontrolę nad dzieckiem. Mamy dziecko na oku choć przez chwilę i możemy spokojnie przygotować jedzenie.

Meble do kuchni

Wybierając meble do kuchni, pomyślmy o dzieciach, które będą w niej przebywać. Postawmy na szafki, z których łatwo usunąć przejawy dziecięcej twórczości, które będą bezpiecznie się zamykały. Już nawet roczne dziecko można wprowadzać do świata kuchennego i ofiarować mu dolną szafkę czy szufladę, żeby gromadziło w niej swojej skarby. Niebezpieczne dla zdrowia dziecka produkty przechowujmy w wiszących szafkach. Dolne szuflady i szafki możemy zabezpieczyć specjalnymi blokadami. Zyskamy pewność, że maluch nie otworzy nam wszystkich pudełek z herbatą i nie zrobi z niej kompozycji plastycznej na podłodze.

Marcelina@mastermedia.info.pl