HomeDom i WnętrzeDomy szkieletowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Domy szkieletowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Domy szkieletowe – wszystko, co warto o nich wiedzieć

Budownictwo lekkie od dawna obecne jest na polskim rynku, ale to właśnie dzisiaj przeżywa swój prawdziwy rozkwit. Z roku na rok na pustych działkach pojawia się coraz więcej domów wzniesionych z prefabrykatów. Dlaczego tego typu domy są tak popularne? Co warto wiedzieć o domach szkieletowych? Sprawdź!

Z czego wykonywane są domy szkieletowe?

Domy szkieletowe (zwane też kanadyjskimi) budowane są z drewnianych prefabrykatów, czyli gotowych elementów. Surowiec używany do budowy nie jest przypadkowy. Aby konstrukcja była stabilna, wytrzymała i odporna na niszczenie, do budowy domów używa się twardego, czterostronnie struganego i suszonego komorowo surowca. Kilkanaście lub kilkadziesiąt komponentów drewnianych łączy się ze sobą mocnymi gwoździami pierścieniowymi,  a następnie uzupełnia płytami i systemami wiatroizolacyjnymi i izolacją cieplną. Jedynym murowanym elementem konstrukcji jest fundament.

Dom tylko na lato?

Nowoczesne domy z drewna są przystosowane do całorocznego użytku. Co więcej, dzięki nowoczesnym systemom ogrzewania i dobrej izolacji nakłady energetyczne związane z ogrzaniem budynku są zaskakująco niskie.

Ile kosztuje i trwa budowa?

Inwestorzy chętnie rezygnują z murowanych budynków na rzecz domów z drewna z prostego powodu: oszczędności. Kupno i realizacja projektu tego typu budynku wiążą się ze znacznie mniejszymi nakładami niż inwestycja w dom murowany. Ponadto, budynek powstaje nie w ciągu kilku lat, a kilku miesięcy.

Producent domów szkieletowych – który najlepszy?

Wybierając firmę, która wybuduje wymarzony dom, lepiej nie zdawać się na przypadek. Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie spełniała wszystkie normy, a prace będą przebiegać bez żadnych zakłóceń, warto wybrać firmę specjalizującą się w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego, taką jak producent domów szkieletowych Mawit.

Marcelina@mastermedia.info.pl