HomeCiekaweDlaczego poradniki są tak popularne w internecie?

Dlaczego poradniki są tak popularne w internecie?

Dlaczego poradniki są tak popularne w internecie?

Ludzie coraz chętniej sięgają do sieci w poszukiwaniu informacji na nurtujące pytania dnia codziennego. Jaki jest prawidłowy puls? Jak palić świece zapachowe? Jaką dietę stosować na niedoczynność tarczycy? To tylko przykłady pytań wpisywanych w wyszukiwarce. Naprzeciw rosnącym oczekiwaniom powstał poradnik internetowy PoradydlaCiebie.pl, który w wyczerpujący sposób odpowie na wiele pytań pojawiających się w codziennym życiu.

Kto korzysta z poradników internetowych

Żyjemy w czasach kiedy dostęp do wiedzy jest ogólnie rzecz biorąc powszechny. O ile można spierać się czy jest tak na całym świecie,  o tyle w Polsce cyfryzacja osiągnęła wysoki poziom. Ludzie codziennie szukają odpowiedzi w internetowej sieci na różnorodne pytania. Duża część nich dotyczy czynności związanych z przyziemnymi sprawami. Takie segmenty życia jak zdrowie i uroda, moda, technologie czy motoryzacja stanowią największy procent wyszukiwań. Poradniki internetowe sięgają jednak dalej, i głębiej niż popularne serwisy, rozbijając te kategorie i dostarczając bardzo szczegółowej wiedzy na konkretne pytania. Jakie?

Czego szukają ludzie w sieci?

Ludzie coraz częściej szukają informacji używając konkretnej formy zapytania. Nie chcą posługiwać się ogólnymi frazami jak np. „poradnik internetowy”. Wolą raczej sprecyzowane pytanie np. „jaki poradnik internetowy jest najlepszy?” czy „jakie są różnice między poradnikiem internetowym, a papierowym?”. Oczekują przy tym, że dostaną dobrze dopasowaną treść, z której w szybki sposób dowiedzą się wszystkiego co potrzebne.

Poradniki czy grupy na portalach społecznościowych

O ile poradniki internetowe biją na głowę swoich papierowych kuzynów, o tyle nadal toczą zawzięty bój z grupami na portalach społecznościowych. Zrzeszając określonych tematycznie użytkowników, grupy na takich stronach jak Facebook,  umożliwiają szybką wymianę wiedzy. Po co szukać informacji samemu, skoro w łatwy sposób można zapytać kogoś, a dodatkowo dopytać jeśli powstaną jakieś niedopowiedzenia? O ile na tego typu grupach można szybko otrzymać informację, o tyle poradniki internetowe oferują bardziej rozbudowaną wiedzę.

Co znajdziesz w poradniku PoradydlaCiebie.pl

Redakcja poradnika internetowego PoradydlaCIebie.pl analizuje jakich informacji najczęściej szukają internauci i tworzy treść, która w przystępny sposób dostarcza im odpowiedzi na nurtujące pytania.
Znajdziesz tu obszerną wiedzę podzieloną tematycznie na różne kategorie. Zapraszamy!

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem