HomeCiekaweDetektyw – rola w przyznawaniu opieki nad dzieckiem

Detektyw – rola w przyznawaniu opieki nad dzieckiem

Detektyw – rola w przyznawaniu opieki nad dzieckiem

Rozwód małżonków to dla obu stron wyczerpujące psychicznie i traumatyczne przeżycie. Sytuacja ta jest jeszcze większym problemem dla dziecka, który nagle zostaje postawiony w sytuacji, kiedy swój czas musi dzielić pomiędzy dwoje rodziców. Jak przyznawane są prawa rodzicielskie? Czy detektyw może wspomóc sąd w określaniu czasu kontaktu z dzieckiem rodzica z problemami?

Przede wszystkim dobro dziecka?

Podczas orzekania o przyznaniu władzy rodzicielskiej nad małoletnim dzieckiem sąd musi wciąć pod uwagę szereg czynników, które mogą zaważyć na dobru dziecka. Przede wszystkim sąd musi określić, czy żadne z rodziców nie działa na szkodę dziecka. W tym przypadku chodzi tu przede wszystkim o uzależnienie od alkoholu, problemy z przemocą, karalność. W większości przypadków polskie sądy oddają dziecko pod opiekę matce, a ojcowie dostają ustalony czas w miesiącu, aby spędzić z dzieckiem czas. Najczęściej są to 2-3 weekendy w miesiącu. Oczywiście sami rodzice również mogą zaproponować podział obowiązków w przypadku opieki nad dzieckiem. Sąd przychylniej patrzy na pary, które są w stanie wspólnie dogadać się i ustalić plan opieki.

Co w przypadkach trudnych?

Zdarza się, że małżeństwa rozpadają się z powodu licznych patologii. Najczęściej wymienia się wśród nich agresję, przemoc fizyczną oraz psychiczną i alkoholizm. W takich przypadkach zazwyczaj jedna ze stron składa pozew rozwodowy, wcześniej prosząc np. detektywa o to, aby zebrał niezbędny materiał dowodowy. W przypadku przemocy domowej konieczne jest również zadbanie o dokumentację z obdukcji lekarskiej, która jasno wskaże używanie przemocy względem współmałżonka.
Detektyw może korzystać z podsłuchów montowanych w mieszkaniach, ale przede wszystkim z nagrań wideo oraz zdjęć wykonywanych z ukrycia. Takie materiały dowodowe są brane pod uwagę przez sąd i mogą rozstrzygnąć o przyznaniu całkowitych lub też połowicznych praw rodzicielskich.
Dowiedz się więcej: http://www.detektyw.com.pl/warszawa

Marcelina@mastermedia.info.pl