HomeCiekaweDamskie obuwie skórzane na jesień i zimę

Damskie obuwie skórzane na jesień i zimę

Damskie obuwie skórzane na jesień i zimę

Już pod koniec wakacji w sklepach pojawiają się kolekcje jesienne i zimowe. Często jeszcze w trakcie wyprzedaży można znaleźć obuwie dobrej jakości w atrakcyjnych cenach. Decydując się na bardziej klasyczne modele butów, nie ma właściwie ryzyka, że wyjdą z mody, a dzięki odpowiednim materiałom można mieć pewność, że posłużą przynajmniej kilka sezonów.

Damskie obuwie skórzane na jesień i zimę

Moda jest domeną typowo kobiecą, choć coraz więcej mężczyzn nie wstydzi się przyznać do zainteresowania nią. Choć mogłoby się wydawać, że moda zimowa jest o wiele bardziej zachowawcza niż ta proponowana na lato, w sprzedaży można znaleźć również bardziej oryginalne modele botków czy skórzanych kozaków, a to oznacza, że nawet bardzo wymagające klientki mogą znaleźć swoje wymarzone buty.

Czy lepsze są botki z syntetycznej czy naturalnej skóry?

Skóra naturalna jest materiałem miękkim i dosyć odpornym na zarysowania, a nawet wilgoć. Wyjątkiem są skóry szorstkie takie jak na przykład zamsz, które należy zabezpieczać przed działaniem wody. Zaimpregnowane botki skórzane posłużą dłużej oraz będą wyglądały estetycznie. Ekoskóra, czyli syntetyczny materiał charakteryzuje się sztywnością. Choć jest tańsza, zazwyczaj nie posłuży dłużej niż 1-2 sezony, a dodatkowo „nie oddycha” – skóra naturalna natomiast przepuszcza powietrze. Ciężko jednoznacznie określić, które obuwie jest lepsze, ponieważ każdy ma swoje własne preferencje, ale warto wiedzieć, że skóra licowa czy zamszowa zawsze będzie delikatniejsza dla stóp niż jej sztuczne wersje.

Czy wybrać botki na obcasie czy płaskie?

Botki skórzane z pewnością posłużą przez kilka sezonów. Zima zimie nierówna – raz bywają obfite opady śniegu już jesienią, innym razem śnieg pojawia się dopiero w okolicach Wielkanocy. Podczas większych opadów, gdy śnieg już pokrywa chodniki noszenie obcasów może być problematyczne, z kolei na ważniejsze uroczystości wiele kobiet nie wyobraża sobie założenia płaskiego obuwia. Lepszym i bardziej stabilnym rozwiązaniem są botki na słupku, które łączą wygodę oraz elegancję, a jednocześnie nie są zbyt chwiejne.
Obuwie damskie zimowe oraz jesienne powinno przede wszystkim zapewniać komfort oraz wygodę. Powinno być odpowiednio wyprofilowane oraz dobrej jakości. Skóra naturalna jak i jej sztuczne odpowiedniki mają zalety jak i wady, które należy poznać przed zakupem. Warto obuwie dokładnie przymierzyć przed kupnem i zrobić przynajmniej kilkanaście kroków w sklepie, to pozwoli określić czy but jest dobrego rozmiaru oraz czy jest wygodny.
Płaskie botki znajdziesz na noevision.pl

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem