HomeCiekaweCzym kierować się przy wyborze lokalu użytkowego?

Czym kierować się przy wyborze lokalu użytkowego?

Czym kierować się przy wyborze lokalu użytkowego?

Zakładając własną firmę, często stajemy przed dylematem wyboru idealnego lokalu, będącego siedzibą naszej firmy w przyszłości. Jest to dość istotna kwestia, bo wybór nieodpowiedniego może być powodem mniejszej liczby klientów, a co za tym idzie zmniejszyć obroty w naszej firmie. Nieruchomości komercyjne, a raczej wybór takowej nieruchomości jest więc sprawą bardzo istotną.

Odpowiednie miejsce lokalu użytkowego

Nieruchomości komercyjne mnożą się jak grzyby po deszczu jednak są pewne kryteria, którymi powinniśmy się kierować wybierając dany lokal, a z tego samego powodu bezwzględnie inny odrzucić.Jednym z takich kryteriów jest miejsce. Jeśli wybierzemy lokal, który będzie umiejscowiony w miejscu niewidocznym, to z całą pewnością każdy klient będzie miał z góry utrudnione zadanie w odszukaniu go. To zmniejszy nam liczbę klientów.

Wygląd lokalu pod firmę

Jest to druga bardzo istotna kwestia. Nieruchomości komercyjne mają zazwyczaj surowe wykończenia i jest to duży plus. Jeśli ściany są białe i równe to możemy stworzyć tam miejsce idealne pod siebie bez większych poprawek, które zabiorą nam czas i przede wszystkim pieniądze. Z pomieszczeń, które są przeznaczone na lokale użytkowe powinniśmy wybrać takie, które jak najlepiej nadaje się pod względem samego wyglądu wizualnego do naszej wizji, bo zakładając, że planujemy założenie firmy, to i takowa wizja zapewne w naszej głowie jest.

Cena lokalu

Cena jaką będziemy musieli płacić za lokal każdego miesiąca, jest bardzo ważna. Musimy być pewni, że co miesiąc będziemy w stanie zapłacić dane pieniądze właścicielowi bez problemu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości to lepiej wybrać lokal, który jest tańszy, a my bez problemu będziemy w stanie za niego zapłacić. Warto uprzednio jeszcze przed samym otworzeniem działalności zorientować się nad cenami i odłożyć pieniądze na 3 miesiące, aby w razie jakichkolwiek problemów mieć z czego zapłacić za taki lokal, nie zadłużając się.

Założenie własnej firmy jest poważnym zadaniem i warto się do niego uprzednio przygotować nie tylko poprzez poznanie rynku, ale także odłożeniem funduszy między innymi na czynsz za lokal. Ilość odłożonych środków powinna nam wystarczyć na kilka miesięcy spłat w razie zastoju w naszej firmie.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem