HomeDom i WnętrzeCzy warto zdecydować się na budowę domu w technologii kanadyjskiej?

Czy warto zdecydować się na budowę domu w technologii kanadyjskiej?

Czy warto zdecydować się na budowę domu w technologii kanadyjskiej?

Chcąc wybudować dom, musimy zadecydować o tym, w jakiej technologii go wzniesiemy. Mamy kilka możliwości, a najpopularniejszymi z nich jest dom wzniesiony w technologii kanadyjskiej oraz murowanej. Dziś zajmiemy się technologią kanadyjską i opowiemy o jej zaletach.

 

Technologia kanadyjska – czym się charakteryzuje?

Na początku opowiemy, czym jest technologia kanadyjska i opowiemy o tym, czym charakteryzują się domy w niej wzniesione. Domy budowane w technologii kanadyjskiej są stawiane na fundamentach płytowych. Ich podstawą jest szkielet wykonany z belek rozstawionych od siebie w odległości od 30 do 60 centymetrów. Gdy już jest gotowy, obija się go płytami OSB, które zapewniają konstrukcji stabilność.

 

Domy kanadyjskie, ich zalety – opowiada o nich Mawit.com.pl

Zapytaliśmy firmę Mawit.com.pl o zalety domów wzniesionych technologią kanadyjską (Mawit jest liderem w branzy – na swoim koncie ma ponad 200 inwestycji, których powierzchnia przekracza 18 000 metrów). Dowiedzieliśmy się, że domy budowane w konstrukcji szkieletowej są przede wszystkim tańsze w budowie od domów murowanych oraz buduje się je szybciej (zazwyczaj, nie zajmuje to więcej jak 3 miesiące).

Jak widać, domy kanadyjskie mają wiele zalet – dlaczego wciąż wiele osób jest do nich nieprzekonanych? Utarło się, że coś, co jest budowane szybko, musi być kiepskiej jakości. W przypadku domów kanadyjskich ta zasada nie ma najmniejszego zastosowania (wykorzystując podczas budowy odpowiednie preparaty można osiągnąć naprawdę porządne parametry drewna).

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://study-abroad.pl/typy-ekspertow/ http://gazetastonoga.pl http://ultimate-demi.org