HomeCiekaweCzy lumpeks to dobry pomysł na biznes

Czy lumpeks to dobry pomysł na biznes

Czy lumpeks to dobry pomysł na biznes

Ludzie nieustannie szukają pomysłów na jakiś biznes, aby móc pracować na własny rachunek i być swoim własnym szefem. Wiele osób wpada na pomysł otwarcia lumpeksu, bo w końcu rzeczy z drugiej ręki cieszą się popularnością, a dla wielu są koniecznością. Nowe ubrania kosztują naprawdę dużo i często mają fatalną jakość. Niższe ceny i dobra jakość przyciągają ludzi do szmateksu.

Importer odzieży używanej

Pomysł na otwarcie własnego lumpeksu może być naprawdę owocny i przekształcić się w świetnie prosperujący biznes, o ile ma się namiary na naprawdę dobrego importera odzieży używanej. Dlaczego importer odzieży używanej to tutaj sprawa kluczowa? To zupełnie proste. To od jakości towaru będzie zależał ruch w sklepie. Jeżeli zatem zaoferuje się ludziom naprawdę dobre rzeczy, z tygodnia na tydzień wieść o nowym szmateksie z dobrym towarem będzie rozchodziła się pocztą pantoflową. Jeżeli jakiś szmateks oferuje świetnej jakości ubrania, wycenione lub na wagę, przyjeżdżają do niego klienci nawet z drugiego końca miasta. Trzeba tylko zadbać o to, by znalazły się tam naprawdę dobre jakościowo rzeczy.

Skąd brać rzeczy do szmateksu

Importer odzieży używanej z Anglii czy Skandynawii? Odzież sortowana czy na wory? Na co się najlepiej zdecydować? Tak naprawdę wszystko zależy od modelu biznesowego jaki się przyjmie. Ktoś może zdecydować się na sklep z odzieżą używaną wyselekcjonowaną, w której poszczególne rzeczy będą ładnie wyeksponowane na wieszakach, każda rzecz będzie wyceniona, a ubrania będą kosztować nawet kilkadziesiąt zł za sztukę. Mogą się tam wtedy znaleźć też ubrania z metkami. Ktoś inny może natomiast wybrać ubrania na wagę, które będzie kupował na wory bez wcześniejszej selekcji. Ceny takich ubrań na pewno będą wtedy niższe w sklepie, ale towar może być mało interesujący dla klientów.

Strategia czyli jaki lumpeks otworzyć

Na początek można zatem spróbować zrobić coś mieszanego i Sprowadzać do swojego lumpeksu zarówno rzeczy selekcjonowane, jak też kupować od importera rzeczy w worach. Już po kilku tygodniach prowadzenia sklepu okaże się, które rzeczy cieszą się większą popularnością wśród lokalnych klientów. To właśnie na nich będzie można oprzeć głównie filar swojej działalności.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – importerem odzieży używanej

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem