HomeDom i WnętrzeCzy łóżko z litego drewna to dobry wybór?

Czy łóżko z litego drewna to dobry wybór?

Czy łóżko z litego drewna to dobry wybór?

Lite drewno jest nadal jednym z najczęściej wybieranych materiałów do tworzenia eleganckich mebli drewnianych. Posiada ono wiele zalet, a największą z nich jest bezsprzecznie trwałość tworzywa. W Polsce najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drewna są buk, dąb, sosna.
Co warto wiedzieć o nich więcej?

Selekcja drewna

Lite drewno jest tworzywem pozyskiwanym ze starannie selekcjonowanych bel drewna. Początkowo odrzucane są te, które posiadają sęki, skazy, uszkodzenia. Kolejno wybrane bele transportowane są do magazynów, w których poddaje się je procesowi suszenia. Dopiero po wyeliminowaniu zagrożenia powstawania wilgoci wewnątrz drewno trafia do zakładów stolarskich. Drewno takie jest odporne na uszkodzenia, zarysowanie, ścieranie, wnikanie brudu, wnikanie wilgoci. Producenci chętnie stosują również liczne bejce oraz lakiery w celu zabezpieczenia naturalnego koloru lub wręcz przeciwnie – aby nadać mu nieco inny odcień.
Lite drewno na długo zachowuje swój elegancki kolor – z pewnością to jedna z największych zalet tego tworzywa. Meble z litego drewna są chętnie wykorzystywane w hotelach czy pensjonatach. Wszystko ze względu na ich elegancję oraz wytrzymałość.
Łóżka z litego drewna świetnie sprawdzą się w obszernych sypialniach, jak i niewielkich pokojach dziecięcych. Ich szeroki wybór znajdziemy na stronie visby.pl.

Marcelina@mastermedia.info.pl