HomeCiekaweCzy da się oszukać wariograf?

Czy da się oszukać wariograf?

Czy da się oszukać wariograf?

Wykrywacz kłamstw wykorzystywany jest w wielu różnego rodzaju sytuacjach takich jak kradzieże, oskarżenia, a także niewierność czy wiele innych. Wykrycie prawdy jest niezwykle istotne, gdyż w każdym przypadku wpływa to na dalszy bieg zdarzeń. Jeszcze kilka lat temu wariografy nie były w stu procentach wiarygodne, dlatego nie można było ufać im w pełni. Aktualnie wyniki z badań wariograficznych są jednak wykorzystywane na szeroką skalę jako pewne materiały dowodowe. Zatem czy wariografy są nieomylne? Czy jednak można je oszukać?

Właściwości wariografów – działanie

Rozwój techniki oraz technologii, a także liczne prace i badania doprowadziły do powstania dzisiejszego modelu wariografu. Urządzenie to ma na celu ukazywanie prawdy i wykrywanie kłamstw. Stąd też badana osoba odpowiada na zadawane pytania, a w tym czasie wariograf rejestruje różne zmiany pojawiające się w organizmie. Chodzi tu przede wszystkim o bodźce emocjonalne i ich wpływ na mózg. Wariograf zapisuje zmiany w postaci wykresu, a to właśnie on jest później poddawany analizom.

Skuteczność wariografów

Badania wariograficzne oferowane chociażby na stronie wariograf.com.pl to podobno możliwość ukazania wiarygodności danej osoby. Czy tak jest rzeczywiście? Czy jednak czasem da się przechytrzyć urządzenie? Otóż jeszcze kiedyś mogło tak być, ale dzisiaj jest to praktycznie niemożliwe. Dzięki zastosowaniu różnych rozwiązań technologicznych stworzono bowiem urządzenie, które nie tylko zapisuje zmiany pracy serca, ciśnienia, a także oddechu, ale jednocześnie rejestruje zmiany w oporze skóry czyli jej wilgotności. Połączenie takich czynników pozwoliło osiągnąć stu procentową pewność, że badania wariografem są wiarygodne. Stąd też nawet usilne kierowanie myśli na inne tory nie pomaga uniknąć prawdy.

Po przebadaniu danej osoby wariografem otrzymuje się wykres zawierający linie i krzywe ukazujące zmiany w emocjach i odczuciach. To właśnie na jego podstawie można dokonać właściwej i analizy i wyciągnąć wnioski czy dana osoba kłamie czy mówi prawdę. Wyniki są zawsze jednoznaczne.

 

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem