HomeCiekaweCo zawiera profesjonalna karma dla zwierząt

Co zawiera profesjonalna karma dla zwierząt

Co zawiera profesjonalna karma dla zwierząt

Karma dla zwierząt domowych jest coraz częściej wybierana przez właścicieli psów czy kotów ze względu na bogactwo składników, które zapewniają zwierzętom prawidłowy rozwój oraz zapobiegają zachorowaniom na określone choroby. Także wśród psów i kotów pojawiają się zwierzęta, które nie tolerują glutenu, zatem ich dieta musi być oparta na składnikach bez glutenu. Jakie karmy oferują producenci?

Karma dla zwierząt – sucha czy mokra?

Pierwszy i podstawowy dylemat, jaki posiadają właściciele psów i kotów, to wybór rodzaju karmy. W Netfutter, który jest jednym z internetowych sklepów specjalizujących się w oferowaniu karmy dla zwierząt oraz akcesoriów do ich pielęgnacji, dostępne są karmy mokre oraz karmy suche, przy czym można wśród nich znaleźć także karmy funkcjonalne, przeznaczone dla zwierząt w określonym wieku lub też po zabiegach chirurgicznych. Zróżnicowane wymagania względem karmy będą posiadać także psy czy koty należące do różnych ras, dlatego karma dla psów czy kotów długowłosych różni się od karmy dla zwierząt o sierści krótkiej. Zwykle karma mokra dostępna jest w małych porcjach, które mogą być wykorzystane jako pojedynczy posiłek, z kolei karma sucha dostępna jest w dużych opakowaniach o wadze nawet kilku kilogramów.

Kiedy wybierać karmę funkcjonalną

Zdrowe zwierzęta mogą jeść karmę, dobraną do ich wieku czy rozwoju. Natomiast młode psy czy koty, psi i koci seniorzy, zwierzęta po porodach czy po wykastrowaniu mają nieco inne wymagania względem karmy w porównaniu ze zwierzętami zdrowymi. W karmie młodych zwierząt powinny się pojawiać składniki umożliwiające zdrowy rozwój, wpływające na stan kości oraz zapewniające energię młodemu organizmowi. W przypadku karmy dla zwierząt seniorów ważna jest odpowiednia dawka wapnia, który będzie zapobiegać osteoporozie. Karma dla zwierząt kastrowanych oraz zwierząt na diecie musi być pełnowartościową karmą o zmniejszonej kaloryczności.

Co zawiera karma dla zwierząt

Dobrze zbilansowana karma dla zwierząt oparta jest głównie na różnych rodzajach mięsa oraz posiada dodatek w postaci warzyw i owoców. Mięsa powinny zapewnić zwierzęciu odpowiednią ilość energii, a ich dobór powinien jednocześnie ograniczyć spożycie tłuszczu przez zwierzę. Oprócz mięsa i warzyw w karmach pojawiają się również dodatki mineralne i witaminy, które zapewniają zdrowy rozwój zwierzęcia. W karmach mokrych pojawia się także bulion, który ma zapewnić karmie odpowiednią wilgotność. Warto pamiętać, że karmy mokre mogą być również karmami funkcjonalnymi.
Wysokiej jakości karmy dla zwierząt znajdziecie w sklepie Netfutter.pl – karma dla zwierząt

Marcelina@mastermedia.info.pl