HomeZdrowie i UrodaCo może lakier winylowy?

Co może lakier winylowy?

Co może lakier winylowy?

Lakier winylowy może być doskonałym uzupełnieniem stylowego makijażu, dlatego też warto skorzystać z usług doświadczonej manicurzystki, aby zaserwować sobie modny lakier na paznokcie. Pamiętać należy jedna o tym, że lakier winylowy nie ma jedynie właściwości upiększających. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo w czym może pomóc nam lakier do paznokci i czy warto z niego korzystać.

Profesjonalna odżywka

Nowoczesne lakiery winylowe działają praktycznie tak samo jak odżywki, dlatego też warto jak najbardziej korzystać z ich dobrodziejstwa. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które mają bardzo słabe paznokcie. Warto rozglądać się przede wszystkim za lakierami, które w swoim składzie mają witaminę F, która wygładza i odżywia paznokcie oraz witaminę A, która z kolei pomaga płytce w regeneracji i co najważniejsze idealne nawilża ją. Na naszym rynku dostępne są również znakomite lakiery winylowe, które zawierają w swoim składzie witaminę E, która doskonale zapobiega łamliwości paznokci. Emalie, które zawierają specjalne włókna (polimery winylowe) powodują, że lakier będzie bardzo długo trzymał się na płytce, a ona sama stanie się zdecydowanie bardziej elastyczna oraz odporna na różnorodne uszkodzenia.

Problem białych plamek

Oryginalny lakier winylowy doskonale rozwiązuje również wszelkie problemy z białymi plamkami oraz zażółceniem paznokcie. Pamiętać należy jednak o tym, że przed nakładaniem bardzo ciemnych emalii, należy najpierw pociągnąć paznokcie specjalną bezbarwną bazą, która zabezpieczy je przed przebarwieniami. Ogromną zaletą nowoczesnych lakierów winylowych jest przed wszystkim to, że bardzo szybko schną, dzięki czemu będzie można je nakładać nawet tuż przed wyjściem. Nie będziemy mieć również żadnych większych problemów przed nałożeniem dwóch warstw lakieru. Bardzo wielu manicurzystów radzi, aby przed pociągnięciem całej płytki lakierem winylowym, najpierw pomalować jedynie jej krawędzie. Dzięki tej metodzie emulsja będzie w tych miejscach zdecydowanie bardziej odporna na uszkodzenia.

Trwałość i wydajność

Lakiery winylowe zaskakują przede wszystkim doskonałą trwałością (nawet do 7 dni). Nawet po tygodniu lakier doskonale trzyma się paznokciach i nie odpryskuje się. Dużym plusem lakieru winylowego jest to, że nie ściera się na końcówkach, co jest prawdziwą zmorą tradycyjnych lakierów do paznokci. Lakier winylowy nie ma również problemu z bąbelkowaniem i to nawet jak malujemy paznokcie w bardzo upalny dzień. Winylowy lakier jest również prosty do usunięcia i charakteryzuje się znakomitą wydajnością. Dwie warstwy lakieru winylowego w 100% wystarczą nam na całkowite i jednolite pokrycie płytek.

Marcelina@mastermedia.info.pl