HomeDom i WnętrzeCo brać pod uwagę podczas kupna mebli ogrodowych?

Co brać pod uwagę podczas kupna mebli ogrodowych?

Co brać pod uwagę podczas kupna mebli ogrodowych?

Różnorodność mebli ogrodowych w sklepach meblowych jest dzisiaj olbrzymia – jako klienci takich sklepów możemy wybierać pomiędzy meblami o klasycznym designie czy też zaprojektowanych zgodnie z nowoczesnymi trendami. Bez względu na rodzaj mebla powinniśmy być świadomi tego, jak ważny jest wybór odpowiednich materiałów. Jak kupować meble ogrodowe, aby móc cieszyć nimi oczy przez długi czas?

 

Problematyczne zmienne warunki pogodowe

To, co w największym stopniu zagraża naszym meblom ogrodowym to zmienna pogoda. Deszcz, silne podmuchy wiatru, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne – wszystko to ma wpływ na strukturę materiałów, z których wykonane są meble. Dodatkowo szkodzić im może również pył i brud, który w naturalny sposób będzie się osadzał na ich powierzchni.

Obecnie meble ogrodowego tworzone są najczęściej na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii pozwoliło na zmniejszenie ryzyka powstawania ognisk rdzy na powierzchni aluminium. Zaletą tego tworzywa jest również jego niska waga, która finalnie wpływa również na zmniejszenie wagi mebla. Wierzch mebla może tworzyć tworzywo technorattanowe, ale również wygodne poduszki wypełnione piankami elastycznymi. Wiele osób poszukuje także klasycznych mebli rattanowych – dzisiaj są one udostępniane w odświeżonej wersji. Projektanci tworzą interesujące meble w nowoczesnej stylistyce – taki dodatek w ogrodzie czy na tarasie z pewnością skutecznie odmieni przestrzeń!

 

Jaki zestaw meblowy wybrać?

Możliwości jest wiele – miłośnicy klasyki z pewnością zwrócą uwagę na białe meble ogrodowe, na przykład wykonane z technorattanu. Osoby ceniące nowoczesne rozwiązania mogą zadecydować o kupnie mebli aluminiowych, których siedziska i oparcia wykonane są z gęsto plecionych siatek.

 

Marcelina@mastermedia.info.pl

http://lekkie-pioro.pl http://xnova-24.pl http://marriagematterstokids.org/nowoczesne-palenisko-tarasowe/