HomeCiekaweBudowa domu. Prace murarskie

Budowa domu. Prace murarskie

Budowa domu. Prace murarskie

Kiedy emocje związane ze zmaganiami z administracją o dopełnienie formalności przed rozpoczęciem budowy już się ulotniły, a prace ziemne i pierwszy wylewany beton stwardniał jak skała, można rozpocząć kolejny etap prac budowlanych.

1. Prace murarskie

Do tego rodzaju prac potrzebna jest firma miejscowa, oferująca usługi budowlane Opolskie to rejon wielu indywidualnych inwestycji, gdzie dzieje się wiele i mnóstwo firm operuje na dynamicznym rynku naznaczonym pewnymi trudnościami wykonawczymi. Związane są one z występowaniem terenów podgórskich.

Prace murarskie rozpoczynają się od konstrukcji ścian nośnych. Pierwszą warstwę poddaje się poziomowaniu. I I można kontynuować prace nad wznoszeniem trzonu zabudowy aż po nadproża pierwszej kondygnacji. W tym czasie musi też powstać na podwalinie fundamentowej pierwszy fragment komina. Następnym zespołem prac jest wykonanie ścian dzielących przestrzeń parteru na poszczególne pomieszczenia.

2. Prace zbrojeniowe

Brzmi to jak przygotowanie do wojny. Nie, firmy od usług budowlanych w województwie opolskim to nie segment zbrojeniowy.

Prace zbrojarskie obejmują przygotowania do posadowienia ciągów komunikacyjnych ze schodami.

Następne zbrojenia potrzebne są do zamknięcia otworów budowlanych. Naxadproża drzwi i okien wymagają wzmocnienia stalą zbrojeniowa dla wzmocnienia.

Jeszcze jedno miejsce wymaga wykonania zbrojenia. To wzmocnienie opasujące cały budynek. Nazywa się zbrojeniem wieńca.

Pozostało jeszcze opcjonalnie wykonanie wzmocnienia stalą zbrojeniową słupów, podciągów i belek stropowych.

3. Szalunki pierwszego stropu

Przed rozpoczęciem konstruowania szalunku trzeba wykonać jeszcze jedną ważną czynność. Jest to praca konieczna do wykonania przez wykonawcę świadczącego usługi budowlane Opolskie realia nie różnią się zasadniczo od innych rejonów i utrzymane są w nurcie dobrych praktyk budowlanych. Prace polegają na ustawieniu podpór deskowania szalunku stropu.

Na ustawionych i wypoziomowanych stemplach, w zależności od technologii wykonania stropu wykonuje się pełny lub ażurowy szalunek.Następnym punktem jest szalowanie wieńca i balkonów. Po wykonaniu monolitu stropu można usunąć szalunki i rozpocząć kolejny etap prac.

Prace przenoszą się na wyższy poziom ponad gruntem. To jednak dla firm usługowo-budowlanych w opolskim nie stanowi problemu. Wszak to teren podgórski i ukształtowanie terenu wpływa na pewne pozytywne przyzwyczajenia wykonawców.

4. Prace na wysokości pierwszego piętra

Prace są analogiczne jak na parterze, aż do izolacji wieńca zamykającego ściany drugiej kondygnacji.

Więcej informacji znajdziesz na stronie usługi budowlane opolskie – Ksetra.

Marcelina@mastermedia.info.pl