HomeCiekaweBezpieczny transport, czyli kilka słów o dobrych skrzynkach transportowych

Bezpieczny transport, czyli kilka słów o dobrych skrzynkach transportowych

Bezpieczny transport, czyli kilka słów o dobrych skrzynkach transportowych

W jaki sposób myślimy o transporcie? Otóż najczęściej spoglądamy na to zagadnienie, jako na możliwości przewiezienia naszych produktów do nowych sklepów, zastanawiamy się, jak można maksymalnie zapakować taką ciężarówkę dostawczą, aby jak najwięcej oszczędzić… Jednak rzadko kiedy myślimy o tym, że transport może wygenerować znaczne szkody…

Uszkodzenia i wypadki podczas transportu

W jaki sposób? Otóż podczas transportu nasz sprzęt może się uszkodzić – oczywiście wówczas ponosimy znaczne straty. To jednak jeszcze nie koniec wszelkich nieszczęśliwych wypadków. Otóż zawsze też coś może stać się naszym pracowniom – upadająca skrzynka do transportu, wyślizgnięcie się jej. To wszystko są bardzo trudne sprawy, generujące wysokie odszkodowania i kiepską atmosferę w firmie. Czy istnieje jakiś sposób, aby zaradzić takim przykrym wypadkom?

Odpowiednie skrzynki do transportu

Oczywiście, że tak! Duże znaczenie bowiem ma zakup stosownych skrzynek do transportu. W tym artykule poruszymy szczególnie zagadnienie skrzynek ESD, które służą do przewodu elektroniki. Otóż czym zatem powinny się charakteryzować skrzynie esd, które naprawdę zapewnią bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i przewożonemu produktowi?

1) certyfikaty

Przede wszystkim powinny one posiadać stosowne certyfikaty. Co to tak dokładniej oznacza? Muszą być dokładnie przebadane pod kątem spełniania wszelkich norm wytrzymałości i bezpieczeństwa.

2) uchwyty

Pojemniki esd powinny posiadać dobre, wygodne uchwyty. Nie mogą one łamać się czy ślizgać w dłoni, ponieważ wtedy skrzynie esd mogą wypaść pracownikowi np. wprost na jego stopę.

3) system antyślizgowy

Często w magazynach oraz w transporcie układamy jedną skrzynię esd na drugiej. W związku z tym muszą one posiadać jakieś mechanizmy zabezpieczające przed ześlizgnięciem się. Jeżeli dane pojemniki esd wykonane są przez dobrej jakości firmę, to najczęściej są tak skonstruowane, że jeden pojemnik esd nachodzi lekko na drugi, dzięki czemu nie ześlizgują się one z siebie.

Wybór skrzynki do transportu

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o kilku rzeczach związanych z zakupem i wyborem skrzynki do transportu. Otóż pamiętajmy o tym, aby odpowiednio dobrać rozmiar do rozmiaru przewożonych produktów. Czasami bowiem niektórzy przedsiębiorcy robią ten błąd, że najpierw zamawiają skrzynie esd, zaś dopiero później zastanawiają się, czego tak naprawdę potrzebują. Warto także wybrać się do sklepu i na własne oczy zobaczyć dane pojemniki esd – spróbować je podnieść, przesunąć itd.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy torby z nadrukiem