HomeCiekaweArchitektura – marzenia i konkrety

Architektura – marzenia i konkrety

Architektura – marzenia i konkrety

Od zawsze architektura wiązała się z wielkością. Z działaniem na wielką skalę. Z przeogromną wyobraźnią. Z fantazją, która chce się spełnić, nabierając konkretnego wymiaru. Projekty architektoniczne ze swojej istoty wymagają myślenia i działania z rozmachem. Przyglądając się budowlom wznoszonym w starożytności, przez średniowiecze, renesans i kolejne epoki, po interesujące dekady XX wieku – widzimy wielkość architektonicznych realizacji. Wiele z nich staje się wręcz symbolami swoich czasów, jak wieża Eiffla, Wersal czy piramidy w Egipcie.

Konkretna architektura XXI wieku

Nasza współczesność wraz ze wszystkim możliwościami technologicznym to czas spełnienia wielu marzeń architektonicznych. Właśnie – marzeń, które przełożyć można wreszcie na konkretne realizacje. Konstrukcje, które dawniej pozostawały w obszarze imaginacji, urzeczywistniają się dzięki osiągnieciom z zakresu materiałoznawstwa czy inżynierii.
Niezwykle pomocne w projektowaniu nowoczesnych konstrukcji są programy takie jak Autocad, Sketchup, V-ray, Archicad. Pomocne do samego projektowania i do robienia realistycznych wizualizacji. Na cgwisdom.pl można zdobyć wiedzę online m.in. z zakresu tych programów. Autocad podstawy czy Archicad w kilku wersjach – to propozycje kursów dla architektów, dla inżynierów, dla osób pojmujących w nowoczesny sposób budownictwo.

Przemiany i przełomy w architekturze

Architektura współczesna to suma eksperymentów, koncepcji, osiągnieć formalnych, odkryć z zakresu materiałoznawstwa. To wiedza, którą architekci i budowniczowie kolejnych wieków rozwijali w swoich realizacjach. Przemiany i przełomy dokonywały się w architekturze często od podstaw, od wprowadzenia nowych technik czy materiałów, jak stal czy beton. W ten oto sposób myśl, wyobraźnia i materia tworzą jedną całość. Taką, do której możemy wejść, w której możemy zamieszkać i być sobą.

Marcelina@mastermedia.info.pl

apartamenty w Szczawnicy producent torebek papierowych