HomeDom i WnętrzeAluminiowe meble ogrodowe – postaw na nowoczesność i trwałość

Aluminiowe meble ogrodowe – postaw na nowoczesność i trwałość

Aluminiowe meble ogrodowe – postaw na nowoczesność i trwałość

Jak zmienić oblicze naszego ogrodu nie nadwerężając jednocześnie naszego domowego budżetu? Okazuje się, że jesień to idealna pora na to, aby zakupić nowe meble ogrodowe. Wykorzystując liczne promocje, wyprzedaże i rabaty możemy zdobyć wymarzony zestaw, który okaże się najlepszym powodem do tego, aby lato spędzać na świeżym powietrzu.

Nowoczesne meble ogrodowe – co wybrać?

Wśród wielu możliwości zaaranżowania ogrodu coraz częściej wybieramy aluminiowe meble ogrodowe. Nowoczesne meble oparte na aluminiowych stelażach odznaczają się przede wszystkim wysoką odpornością na uszkodzenia, odkształcenia. Aluminiowe stelaże malowane są proszkowo – oznacza to, że są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Aluminium, ze względu na swoją niską wagę, wpływa na finalną wagę mebla – jest on bardzo lekki.

Meble oparte na aluminiowych stelażach mogą mieć różnorodne wykończenie. Najpopularniejsze to oczywiście meble technorattanowe, które znane są w Polsce od dawna. Współcześnie meble z technorattanu to propozycje dla miłośników klasyki w nowoczesnym wydaniu. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa syntetyczna plecionka do złudzenia przypominająca naturalny rotang. Włókno technorattanowe jest wysoce odporne na wnikanie brudu, kurzu, jego czyszczenie nie sprawi żadnego problemu.

Meble aluminiowe modułowe

Drugim rodzajem nowoczesnych mebli aluminiowych są komplety modułowe. Nowoczesne komplety modułowe składają się z kilku elementów, które w zależności od potrzeb możemy wykorzystywać osobno lub też łączyć ze sobą. Meble modułowe posiadają niewielkie złączki, przez które zmiany w obrębie strefy wypoczynkowej są bajecznie proste. Kilka prostych ruchów wystarczy, aby zmienić kilka elementów w obszerną sofę wypoczynkową.

Marcelina@mastermedia.info.pl

producent pudełek ortodoncja katowice