HomeTurystykaAktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – co wybrać?

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – co wybrać?

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – co wybrać?

Jesień nie musi oznaczać zaprzestania aktywności na świeżym powietrzu. Chcąc utrzymać dobrą formę oraz możliwość ruchu warto zastanowić się, jakie dyscypliny sportowe możemy uprawiać na zewnątrz, aby zachować zdrowie. Oczywiście aktywność nie musi oznaczać długich biegów – mogą to być spacery, jazda na rowerze, nordic walking. Pamiętajmy, aby dyscyplinę dobrać do swoich upodobań i do stanu zdrowia!

Jak przygotować się do aktywności na dworze?

Z pewnością ważny jest odpowiedni strój. Wiele osób uważa, że skoro temperatura spada, konieczne jest ubranie większej ilości odzieży na siebie. Musimy jednak pamiętać o tym, że podczas sportu nasze ciało będzie wydzielało wiele ciepła – nie możemy dopuścić do sytuacji w której organizm się przegrzeje. Naturalnym procesem będzie pocenie się, dlatego warto wybrać ubrania i tkaniny wspomagające naturalna wymianę powietrza oraz odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Rozrywka dla całej rodziny

Warto również poszukać zabaw, które pomogą zintegrować całą rodzinę. Bez wątpienia takim sportem może okazać się uczestnictwo w zajęciach w parku linowym. Tworzone są one na obrzeżach lasów, jak chociażby wyjątkowo malowniczo położony park linowy w Jachrance koło Warszawy, i obsługiwane przez doświadczonych pracowników. Zabawa rozpoczyna się od krótkiego szkolenia i pokazania, jak czerpać radość z tego rodzaju aktywności.

Marcelina@mastermedia.info.pl