HomeDom i WnętrzeWybieramy dobrą lampę

Wybieramy dobrą lampę

Wybieramy dobrą lampę

Oświetlenie jest czymś, co musi znaleźć się w każdym domu. Co do tego nikt nie ma wątpliwości. Pojawiają się one jednak dopiero, kiedy musimy zdecydować, jakiego rodzaju lampę mamy zakupić. Na rynku jest dzisiaj bowiem ogromny wybór różnego rodzaju lamp i przeciętnemu konsumentowi trudno jest się zorientować, która będzie dla niego najlepsza. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie lampy?

Bezpieczeństwo

Naszym priorytetem powinno być bezpieczeństwo. Nie warto zbytnio oszczędzać na tym zakupie i decydować się na lampę z niepewnego źródła, która może spowodować niebezpieczne zwarcie. Szczególnie ważne jest to w przypadku źródeł światła, które będą miały kontakt z wodą, a więc zwłaszcza łazienkowych lamp umieszczonych pod prysznicem. Montując je właśnie w takim miejscu warto przemyśleć na przykład zakup Aquaform lampy Aquatic, który należy do grupy lamp, których oprawy mają podwyższoną szczelność.

Estetyka

W oświetleniu niezwykle ważna jest także estetyka. Zarówno sama lampa powinna być piękna i spójna z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia, jak i światło z niej pochodzące musi być miłe. Sami zdecydujmy, czy bardziej odpowiadają nam zimne czy ciepłe tony światła, dobierzmy je do osobistych preferencji.

Cena

Niewątpliwie, musimy także zwrócić uwagę na prozaiczną rzecz, jaką jest cena. Jak to często bywa, najdroższa lampa nie zawsze bywa najlepsza. Jednak nie powinniśmy kusić się także na niepokojąco tanie modele. Mogą one nie spełniać wszystkich standardów bezpieczeństwa albo po prostu szybko się zepsuć.

Rodzaj żarówki

Kupując lampę, sprawdźmy także, jaki rodzaj żarówek do niej pasuje. Może się okazać, że kupimy piękny model, w dodatku znajdziemy go w atrakcyjnej promocyjnej cenie, ale pasują do niego tylko wyjątkowo drogie żarówki, więc ostatecznie ten zakup nie będzie nam się szczególnie opłacał.
Zwróćmy także uwagę, jaką moc żarówek możemy zastosować w danym modelu aquaform lampy i absolutnie nie używajmy tych o wyższej mocy – może się to skończyć uszkodzeniem źródła światła, na przykład stopieniem pewnych jego elementów.

Intensywność światła

Z mocą żarówki nierozerwalnie związana jest także intensywność światła. Jeśli zatem chcieliśmy kupić lampę do pracy przy biurku i pasuje nam zarówno jej cena, jak i wygląd oraz standardy bezpieczeństwa, które spełnia, ale można umieszczać w niej tylko żarówki o niewielkiej mocy to nie warto w nią inwestować. Światło będzie bowiem zbyt delikatne, aby efektywnie służyło nam w czasie pracy biurowej. Pamiętajmy o dopasowaniu lamp do miejsc i czynności, w czasie których będą nam one służyły.

Dodatkowe funkcje

Przed podjęciem decyzji zakupowej warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, jakie zawierają niektóre modele. Dostępne są między innymi lampy z regulowaną intensywnością światła. To praktyczne rozwiązanie na przykład do sypialni, ale także do pokoju dziennego. Podczas sprzątania przyda nam się tam intensywne światło, a w czasie relaksu przed telewizorem – w pełni wystarczy delikatne.

Marcelina@mastermedia.info.pl

producent pudełek ortodoncja katowice