HomeDom i WnętrzeWielkie starcie: rattan kontra technorattan

Wielkie starcie: rattan kontra technorattan

Wielkie starcie: rattan kontra technorattan

Jeszcze jakiś czas temu kupowaniu mebli ogrodowych towarzyszył dylemat, co sprawdzi się lepiej – drewniana ławka i stół czy komplet z tworzywa sztucznego? Dzisiejsza oferta mebli outdoorowych znacznie zwiększa pole manewru w kwestii kreatywnej aranżacji przestrzeni. Pojawia się coraz to więcej nowych, innowacyjnych materiałów, które mają zwiększyć komfort odpoczynku na świeżym powietrzu. Przyglądając się asortymentowi sklepów z wyposażeniem ogrodów nie sposób nie zauważyć, że prym wśród nowoczesnych tworzyw wiedzie technorattan. Co lepiej zda egzamin w ogrodzie, naturalny rattan czy jego syntetyczny następca?

Naturalny rattan

Rattan już od stuleci wykorzystywany jest w plecionkarstwie. Tradycja wyplatania mebli z włókien palm rotangowych sięga czasów starożytnych! Mimo upływających lat, meble rattanowe  nie straciły swojego znaczenia i w dalszym ciągu zdobią ogrody na całej szerokości geograficznej. Za co pokochaliśmy rattan? Przede wszystkim za wygodę, lekkość i wzornictwo. Meble z rattanu są w pełni ekologiczne, a ręczny wyplot nadaje im unikalności. Dzisiejsze modele łączą w sobie naturalny charakter tworzywa z nowoczesnym wzornictwem, co owocuje powstaniem niezwykle stylowych i eleganckich mebli. Wśród wyposażenia rattanowego znajdziemy zarówno klasyczne wyposażenie ogrodów, takie jak fotele i stoły oraz modne sofy i huśtawki.

Technorattan

Meble ogrodowe z technorattanu są zmodyfikowaną wersją klasycznych modeli z naturalnego materiału. Modele z syntetycznego rattanu swoją strukturą przypominają swój pierwowzór, jednak różnią się od nich trwałością i designem. Technorattanowe komplety świetnie komponują się z nowoczesnymi przestrzeniami, tworząc z minimalistyczną wizją spójną całość. Umeblowanie z technorattanu może czekać na sezon na zewnątrz, bez szkody dla ich wyglądu i struktury.

Marcelina@mastermedia.info.pl