Categories:

Web 3.0 – podstawowe informacje

Technologia blockchain zrewolucjonizowała handel kryptowalutami. Począwszy od BTC po kolejne ukazujące się coiny. Teraz okazuje się, że ta nowoczesna technologia będzie miała również wpływ na to, jak wyglądać będzie internet. Już niedługo, nadchodzące zmiany będą zdecydowanie bardziej zauważalne.

Sieć trzeciej generacji

What is web 3.0? Mówiąc najprościej ma się do czynienia z siecią trzeciej generacji. Z czymś, co już omawiało się od nowa, ale dopiero w ostatnich czasach staje się faktem dokonanym. Internet ma stać się miejscem, które nie będzie kontrolowane przez żadną jednostkę. Ma to być miejsce w całości zdecentralizowane, które ma projekt kodu zaczerpnięty z otwartych źródeł. Dzięki temu sieć 3.0 będzie miało szansę na to, aby przetwarzać różnego rodzaju informacje przy pomocy ludzkiej inteligencji. 3.0 będzie wykorzystywało także AI, czyli sztuczną inteligencję. Ważnym jest również uczenie maszynowe bez polegania na scentralizowanych platformach do udostępniania danych.

Ciężko uwierzyć, że web 3.0 development pozwoli na coś takiego, ale tak faktycznie będzie.

Oprogramowanie open source

Web 3.0 development services sprawiają, że ta nowa wizja internetu w całości bazuje na oprogramowaniu open source. Nikt nie będzie miał problemu z czymś takim, że potrzebne będzie bazowanie na prośbie o uprawnienia dostępu do jakichkolwiek usług. O takich rzeczach będzie można zapomnieć, ponieważ nastąpi kompletna decentralizacja. Znaczne ułatwienie, które może też sprawić, że poszczególne procesy w znaczący sposób zostaną przyspieszone. To przy pomocy nowej sieci m.in. 10Clouds buduje DApps, czyli zupełnie nowe, zdecentralizowane aplikacje, jakie wykorzystywane są w wielu branżach. 

Powrót do historii

Zanim jednak rozpoczęły się prace nad web 3.0, musiało istnieć coś innego. Może laicy nie wiedzą, ale do niedawna korzystali oni jeszcze z web 1.0. Teraz powoli swój kres zalicza web 2.0. Dla wielu osób internet to…internet. Ale wciąż każdy z elementów wchodzący w skład tego wirtualnego świata, jest dopracowany. Może nawet dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ale już web 2.0 oferował zupełnie nowe możliwości. To dzięki temu zmieniła się wizja podstawowego korzystania z internetu. Jak to będzie w przyszłości? Czy użytkownik nadal będzie miał zapewnioną pełną wygodę wykorzystania? Całkiem możliwe, że już w najbliższych latach będzie można wysnuć swoje własne wnioski na temat web 3.0.