HomeZdrowie i UrodaW szponach zmęczenia i stresu…

W szponach zmęczenia i stresu…

W szponach zmęczenia i stresu…

Niestety w dzisiejszym świecie pracujemy bardzo dużo, nieraz jesteśmy skrajnie przepracowani. Towarzyszą nam w życiu różne stresy i cięższe sytuacje, po których nie potrafimy się szybko zregenerować. Nawet jeśli staramy się o siebie dbać- uprawiać sporty, spędzać czas ze znajomymi i zdrowo się odżywiać, to jednak przykre napięcie mięśni nie znika…

Skutki stresu i zmęczenia

W jaki sposób takie różne stresy widać po naszym ciele? Przede wszystkim w sytuacjach stresowych spinamy różne partie mięśni, często nawet całkowicie nie zdając sobie z tego sprawy. Później niestety nie wystarczy ciepła kąpiel – nie możemy ich rozluźnić, a taki przewlekle napięty mięsień boli i uciska inne struktury.
To jednak nie koniec przykrych następstw stresu. Nasza skóra robi się bardziej szara, szybciej się starzeje, ponieważ jest mniej dotleniona. Pojawiają się bóle głowy wywołane znowu nadmiernym napięciem mięśni. Dochodzą do tego problemy z układem trawiennym i niemożność zrelaksowania się. Wpadamy powoli w błędne koło.

Masaż klasyczny – złote remedium

Jak się z niego wydobyć? Idealnym rozwiązaniem wydaje się być masaż klasyczny. Jest to starodawna technika wywodząca się z Dalekiego Wschodu, z Indii i z Chin i początkowo stosowana była głównie w obrzędach religijnych oraz właśnie leczniczo. Poprzez różne rodzaje dotyku wpływa się nie tylko na układ mięśniowy i skórę, lecz także na inne układy.
Przede wszystkim jednak masaż klasyczny ma za zadanie rozluźnić napięte mięśnie, co przynosi dużą ulgę. Ponadto w ten sposób kształtujemy swoją postawę. Co więcej – masaż pośrednio działa na nasz układ nerwowy uspokajając nas i dając energię do działania. To jeszcze nie wszystko! Masaż klasyczny działa korzystnie także na skórę, układ odpornościowy i układ pokarmowy.

Jak się przygotować do masażu klasycznego?

Na początek musimy znaleźć odpowiedni gabinet. Warto tu przede wszystkim podpytać znajomych oraz poszukać w Internecie, ale uważając na to, czy terapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty. Pamiętajmy jednak też, że wysoka czy niska cena o niczym jeszcze nie muszą świadczyć
Jak zaś należy się przygotować do samego zabiegu? Otóż należy przed i po masażu umyć się i to w zasadzie koniec naszej pracy. Warto jednak pamiętać, aby nie umawiać masażu miedzy dwoma ważnymi spotkaniami. Niech to będzie czas naszego relaksu, nie śpieszmy się zatem, nie martwmy się, że gdzieś tam się spóźnimy. Wówczas masaż nie zadziała ta, jak powinien.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

Marcelina@mastermedia.info.pl