HomeTurystykaW poszukiwaniu gwiazdek, czyli jak wygląda standard poszczególnych hoteli?

W poszukiwaniu gwiazdek, czyli jak wygląda standard poszczególnych hoteli?

W poszukiwaniu gwiazdek, czyli jak wygląda standard poszczególnych hoteli?

Podróże stają się dzisiaj codziennością. Przemieszczamy się po Polsce w celach turystycznych, biznesowych, jeździmy na koncerty, wydarzenia kulturalne. Coraz częściej naszą destynacją jest największe miasto śląska, czyli Katowice. Podczas wyboru odpowiedniego noclegu, stajemy przed szeroką ofertą różnych hoteli w Katowicach, które mają obok nazw gwiazdki. Co oznaczają takie gwiazdki?

Niższa półka, czyli hotele jedno- i dwugwiazdkowe

Ogólnie rzecz ujmując im większa ilość gwiazdek, tym hotel ma wyższy standard. Najniżej zatem stoją hotele w Katowicach jedno- i dwugwiazdkowe. Nie muszą one spełniać wielu warunków- wystarczy, że w pokojach będzie się znajdować łóżko, szafka nocna, szafa i umywalka. W hotelu takim nie musi być restauracji ani parkingu, a obsługa musi mieć tylko wykształcenie średnie i znać jeden język obcy.
hotele dwugwiazdkowe nie różnią się wiele od tych z jedną gwiazdką. Powinny być ty jednakże telefon, telewizor oraz łazienka w pokoju. W standardzie jest również raczej śniadanie wliczone w cenę.

Średnia pólka, czyli hotele trzy- i czterogwiazdkowe

W hotelach trzygwiazdkowych pokoje już są znacznie większe. Ponadto powinny mieć dodatkowo klimatyzację, codzienną wymianę pościeli i ręczników oraz sprzątanie. Ponadto pokoje powinny być wyciszone i otwierane na kartę. Warto także nadmienić, że trzy gwiazdki oznaczają juz zazwyczaj dobrą kuchnię. Oprócz tego obsługa powinna mieć wykształcenie wyższe lub średnie specjalistyczne i powinna posługiwać się dwoma językami obcymi. Taki hotel powinien równie posiadać internet, basen, spa, siłownię sale konferencyjne oraz garaż i parking. Czterogwiazdkowe hotele w Katowicach powinny z kolei charakteryzować się tym wszystkim, co posiadają hotele o trzech gwiazdkach i dodatkowo dźwiękoszczelnymi oknami, sejfem, minibarem w każdym pokoju. Obsługa musi być obecna 24h na dobę.

Najwyższa półka, czyli hotel pięciogwiazdkowy

Znakiem rozpoznawczym takich hoteli na śląsku jest pełen luksus. Pokoje są tutaj znacznie większe, dba się o każdy szczegół. Oprócz wszystkiego, co oferują 4 gwiazdki hotele 5 gwiazdkowe wyróżnia sprzątanie dwa razy dziennie, kwiaty na stole oraz jacuzzi w pokoju.
Tekst powstał we współpracy z Friendly inn – apartamenty Katowice

Marcelina@mastermedia.info.pl