HomeZdrowie i UrodaUSG brzucha – szybka i pewna diagnoza!

USG brzucha – szybka i pewna diagnoza!

USG brzucha – szybka i pewna diagnoza!

Każdy z nas czasami doświadcza nieprzyjemnego kłucia lub ucisku w okolicach brzucha. Jego przyczyną może być stres, zła dieta przeciążająca układ trawienny, wzdęcia czy głód. Jednak czasami zwykła dolegliwość ma swoje źródło znacznie głębiej, niż może się wydawać. Kiedy zwyczajny dyskomfort zamienia się w ból nie do zniesienia, warto udać się do specjalisty i wykonać badanie USG. Na czym ono polega? Sprawdź!

Szybka i pewna diagnoza

Najbardziej popularną metodą diagnozowania zmian w jamie brzusznej jest badanie USG. Jest to zupełnie bezinwazyjne badanie, które pozwala poznać stan wątroby, narządów rodnych, trzustki, śledziony, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych oraz jelit. Ponadto, specjalny aparat ultrasonograficzny szybko wykrywa guzy, torbiele, kamicę nerek i kamicę pęcherzyka żółciowego. Podczas badania pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Lekarze zalecają, aby raz na dwa lata wykonywać USG profilaktycznie, aby na bieżąco kontrolować stan organów wewnętrznych.

Ile trwa badanie? Jak się przygotować?

Wykonanie usg jamy brzusznej Warszawa zajmuje lekarzowi zaledwie piętnaście minut. W tym czasie jest on w stanie określić, czy narządy wewnętrzne nie są powiększone oraz sprawdzić, czy ich struktura jest prawidłowa. Dzień przed badaniem należy zrezygnować z ciężkostrawnej diety na rzeczy lekkich posiłków. W dniu wizyty należy ograniczyć jedzenie (całkowita rezygnacja z posiłków nie jest wymagana, jednak należy pamiętać, żeby 6 godzin przed wykonaniem USG nie przyjmować żadnego pokarmu). 1-2 godziny przed badaniem należy wypić około pół litra wody i wstrzymać się z oddawaniem moczu.
 

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.