Categories:

Uprawnienia SEP – możliwości zawodowe na rynku pracy

Osoby, które nie posiadają odpowiednich uprawnień, nie powinny zabierać się za wykonywanie prac związanych z instalacjami elektrycznymi. Tym bardziej że tego typu działania mogą doprowadzić do narażenia zdrowia, jak również życia wielu osób.

Konserwacja oraz montaż urządzeń prądotwórczych i nie tylko

Aby zdobyć niezbędne uprawnienia, potrzebne jest dedykowane szkolenie. Jak je znaleźć? Wystarczy w Google wpisać hasło “kurs SEP Kielce”, aby znaleźć pożądane dla siebie oferty w tym mieście. Jedna z nich kryje się m.in. na stronie https://grupasilesia.com.pl/oferta/kurs-sep-lodz. Do wyboru jest kilka szkoleń, jeżeli chodzi o poszczególne uprawnienia. Ukończenie chociażby podstawowych umożliwi m.in. wykonywanie takich zadań, jak konserwacja oraz montaż urządzeń prądotwórczych, jakie podłączone są do krajowej sieci elektroenergetycznej.

Warto dodać, że grupa Silesia oferuje również szereg innych szkoleń zawodowych. Dokładne informacje można znaleźć na https://grupasilesia.com.pl/.

Kto może przystąpić do szkoleń SEP?

Są dwa wymogi dla osób, które chciałyby widzieć się w tej branży:

  • ukończony 18 rok życia,
  • podstawowa wiedza z tego zakresu.

Po zakończeniu kursu, planowany jest egzamin przed Komisją Kwalifikacyjną. Jeżeli wynik zakończy się w sposób pozytywny, każda osoba otrzymuje zaświadczenie uprawniające do wykonywania zawodu przez kolejnych pięć lat. 

Perspektywy na rynku pracy

Czy elektryk ma duże szanse na rynku pracy? Oczywiście, że tak. Nie brakuje ofert pracy dla takich specjalistów. Mogą oni starać się o etat w firmach państwowych, jak również prywatnych. To również możliwość założenia własnej firmy. 

Na jakie stawki może liczyć elektryk? Wszystko zależne jest od rodzaju wykonywanej pracy, jak również rodzaju zatrudnienia. Można być jednak pewnym tego, że są to uczciwe stawki. Warto więc pomyśleć o takim szkoleniu SEP, jeżeli ktoś poważnie podchodzi nie tylko do swoich możliwości zawodowych, ale także do swojego rozwoju, otwierając przed sobą nowe perspektywy.