Categories:

Ubezpieczenie szeroko – flotowe

Ubezpieczenie szeroko – flotowe jest jednym z najbardziej kompleksowych ubezpieczeń, w które może wyposażyć się firma przewozowa. Obejmuje ono wszystkie najważniejsze punkty, które mogą wydarzyć się na trasie. Jest to najbardziej rozszerzona forma ubezpieczeń, w którą chętnie inwestują przedsiębiorcy posiadający większą ilość samochodów ciężarowych. Taki dobytek musi być dobrze zabezpieczone – ubezpieczenie szeroko – flotowe tego dopilnuje!

 

Co obejmuje ubezpieczenie szeroko – flotowe?

 

Ubezpieczenie szeroko – flotowe jest najbardziej kompleksowym ubezpieczeniem obejmującym wszystkie samochody ciężarowe. Chroni ono każdy pojazd przed wypadkami gwarantując likwidację i naprawę szkód w cenie ubezpieczenia. Przykładowo jeśli dochodzi do wypadku na drodze ubezpieczyciel w przypadku wybrania szerokiej opcji ubezpieczenia jest zobowiązany do odholowania pojazdu (w momencie, kiedy jego poruszanie jest niemożliwe), a następnie naprawę szkód na własny koszt. Dzięki temu nawet w najbardziej podbramkowych sytuacjach czy ekstremalnych wypadkach przedsiębiorca jest zabezpieczony finansowo i wie, że nie straci pieniędzy za własny pojazd ciężarowy. Dodatkowo zapewnia to spokój kierowcy, który przecież też z pewnością w takich sytuacjach jest niesamowicie zestresowany. Takie ubezpieczenie nawet w przypadku awarii pojazdu bez kontaktu z innymi uczestnikami ruchu drogowego również obejmuje lawetę i szybką naprawę samochodu. Dzięki temu istnieje szansa, że kierowca jeszcze dowiezie towar do danego punktu w terminie.

 

Jeżeli już o przewożonych materiałach mowa… Ubezpieczenia również obejmują przewożony towar! Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której kierowca odpoczywa na stacji bądź je posiłek, a złodzieje wykradają tego towar. W takiej sytuacji wszystkie przewożone materiały również są zabezpieczone dzięki czemu przedsiębiorca nie będzie za nie odpowiadał finansowo.

 

Podsumowanie

 

Ubezpieczenie szeroko – flotowe jest jednym z najlepszych ubezpieczeń w branży. Jeżeli chce się spać spokojnie każdej nocy to po prostu trzeba zainwestować w takie zabezpieczenie.