Categories:

Projektujemy werandy ogrodowe – od czego zacząć?

Werandy ogrodowe to nic innego jak nowoczesne, osłonięte przed słońcem tarasy. Przestrzeń taka jest idealna do odpoczynku w czasie wiosny czy lata. Jak zaprojektować przydomową werandę tarasową, by zachwycała i zachęcała do odpoczynku? Z pewnością konieczne są odpowiednie meble i dodatki!

Zadaszone werandy ogrodowe

W kreowaniu przestrzeni wypoczynkowej blisko domu kluczowe są zarówno meble, jak i elementy chroniące przed słońcem. Do niedawna werandy ogrodowe i ogrody zacieniane były przy pomocy parasoli ogrodowych. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się pergole, które świetnie sprawdzają się jako alternatywa dla parasola. Pergola pozwoli na precyzyjne wyznaczenie przestrzeni wypoczynkowej i ustawienie w jej cieniu wybranego kompletu wypoczynkowego. Pergole ogrodowe wznoszone są modułowo z elementów aluminiowych. Dach pergoli tworzą aluminiowe lamele, które mogą obracać się wokół własnej osi. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na to, by użytkownicy regulowali ustawienie lameli oraz to, jak wiele światła wpada pod pergolę. Pergole można uzupełnić o rolety boczne, które uchronią przed silniejszymi podmuchami wiatru oraz przed promieniami zachodzącego słońca.

Jakie meble wybrać na werandy ogrodowe?

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że werandy ogrodowe mogą być zaaranżowane zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się meble technorattanowe. Są one dostępne w rozbudowanych kolekcjach, co pozwala na wybranie niezbędnych mebli. Inną propozycją są meble rattanowe – naturalny rattan pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Meble rattanowe są nie tylko trwałe – są przede wszystkim niebywale piękne. Warto również zwrócić uwagę na meble aluminiowe. Wypełnienie siedzisk i oparć aluminiowych krzeseł to syntetyczne siatki.