HomeCiekawePraktyczne zalety blachy trapezowej

Praktyczne zalety blachy trapezowej

Praktyczne zalety blachy trapezowej

Profilowane blachy stalowe, przetwarzane są przez specjalne maszyny i charakteryzują się wysoką wytrzymałością w porównaniu z walcowanymi produktami. Profilowany metal jest stosunkowo lekki i wykorzystywany do przeprowadzania robót dachowych w domach z niską nośnością fundamentu.

Co wyróżnia różne typy falistej blachy?

Główne aspekty wyróżniające arkusze blachy falistej to grubość metalu, kształt i wielkość profilu. Podstawowym materiałem tego typu jest blacha trapezowa, stosowana jako pokrywania dachu czy ogrodzenia dla domków jednorodzinnych i innych obiektów prywatnych. Ogrodzenia z blachy stalowej charakteryzują się łatwością montażu i konstrukcji o różnej wytrzymałości i trwałości. Blacha trapezowa jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności wykończenia elewacji lub podpicia dachowego, a także wykonania tradycyjnego pokrycia.
Arkusz blachy profilowanej ma falę trapezoidalną większą niż profil, dzięki czemu blacha trapezowa jest odporna na zginanie. W odniesieniu do nośności falistej wpływa to nie tylko na wysokość fali, ale również na grubość arkusza, a także jakość kształtowania profili. Ocynkowany metal niepowleczony jest najbardziej przystępnym rozwiązaniem. Służy do budowy ogrodzenia, dachów i ściany w budynkach komercyjnych i przemysłowych o różnym charakterze. Aby uzyskać dodatkową ochronę przed korozją, do powłoki polimerowej nanosi się teksturę i roztwory barwne na powierzchni blachy stalowe

Ceny blach trapezowych

Cena blachy trapezowej jest ustalana przez producenta w zależności od profilu, grubości metalu czy obecności i rodzaju powłoki polimerowej. Materiałami o wyższym profilu, wykorzystywanymi do budowy struktur kapitałowych, są droższe produkty wykorzystywane do montażu ogrodzenia. Koszt naturalnie wzrasta wraz ze wzrostem grubości stali. Wybór konkretnego polimeru pozwala na zakup płyty falistej o wymaganej wytrzymałości mechanicznej, odpowiednim stopniu ochrony przed korozją, wysokiej odporności na blaknięcie i innych pożądanych cechach.
Ceny opierają się na cechach materiałów dekoracyjnych, takich jak połysk, faktura, wzór (drewno, cegła, kamień) lub możliwość odtworzenia powierzchni metalowej. Kolor, który znajduje się w dostępnych wariantów dla konkretnego schematu powlekania, nie wpływa zwykle na koszt. Tak więc cena materiału z warstwą o popularnym brązowym kolorze jest identyczna z kosztem wytwarzania innych barw charakterystycznych dla tej powłoki.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.