a
HomeDom i WnętrzePostindustrialne nieruchomości inwestycyjne

Postindustrialne nieruchomości inwestycyjne

Postindustrialne nieruchomości inwestycyjne

Nieruchomości inwestycyjne (głównie na obszarze Śląska), mają w dużej mierze charakter postindustrialny. Co to oznacza? W praktyce chodzi o nieruchomości, które wcześniej należały do dużych przedsiębiorstw, które działały jeszcze jakiś czas temu. Posiadanie tychże nieruchomości, wiąże się z wieloma zaletami. Oto niektóre z nich.

Uniwersalność

Budynki postindustrialne, mają zwykle charakter uniwersalny. O co chodzi? Chodzi o to, że można je zaadoptować do różnych celów. Jeśli na przykład chcemy wynająć komukolwiek taki teren, w celu prowadzenia działalności gospodarczej, nic nie stoi na przeszkodzie, by taką transakcję sfinalizować.

Oczywiście dostosowanie danej nieruchomości do celów gospodarczych będzie wiązało się z dość dużymi wydatkami. Z drugiej jednak strony, budynki te są dość obszerne, co wiąże się z możliwością uzyskania za nie sporych zysków.

Rosnąca wartość

A co, jeśli zależy nam na nieruchomości, której wartość będzie rosła w gwałtownym tempie? Bez obaw, na Śląsku jest mnóstwo nieruchomości inwestycyjnych, charakteryzujących się dość dużym wiekiem. Oczywiście nie trzeba wspominać, że dzięki temu wzrasta ich wartość, co oznacza, że idealnie nadają się one jako nieruchomości inwestycyjne.

W przypadku nieruchomości postindustrialnych, wartość ta jest szczególnie duża. Dlaczego? Ponieważ z reguły mają one już swoje lata. Wiele z nich, to zwyczajne zabytki, które tym samym mają ogromną wartość. Czy nie warto wykorzystać szansy, jaką one dają?

Marketing

Oczywiście tego typu nieruchomości wcale nie musimy wynajmować innym. Bardzo dobrym rozwiązaniem, będzie też ich własnoręczne zagospodarowanie. Owszem, będzie się to wiązało z dość dużymi kosztami, ale pamiętajmy, że zwrot może być naprawdę bardzo opłacalny.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do marketingowych korzyści, jakie niesie ze sobą zagospodarowanie postindustrialnych nieruchomości inwestycyjnych. Sama nazwa, jak i odpowiednie położenie sprawiają, że można je odpowiednio i bardzo opłacalnie wykorzystać. I to we własnym zakresie.

Tekst powstał w oparciu o materiału udostępnione przez firmę GTB Invest – nieruchomości inwestycyjne na terenie aglomeracji śląskiej

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.