a
HomeZdrowie i UrodaPODSTAWY ZDROWEJ DIETY

PODSTAWY ZDROWEJ DIETY

PODSTAWY ZDROWEJ DIETY

PODSTAWY ZDROWEJ DIETY

Jesteś tym co jesz!

To, jak się odżywiamy, ma wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Ważne jest, by zdrowa dieta dostarczała wszystkich potrzebnych składników – białka, węglowodanów, dobrych tłuszczy, witamin i minerałów. Bez nich organizm nie może poprawnie funkcjonować, produkować potrzebnych enzymów i białek. Podstawa zdrowego odżywania to zbilansowane, regularne posiłki z dobrej jakości składników oraz o odpowiedniej wartości kalorycznej. Jednak nie dla każdego z nas zdrowe odżywianie oznacza to samo.

Zapotrzebowanie na kalorie oraz na poszczególne składniki zależy od wieku, płci, masy ciała, a także stylu życia. W zależności od tego, w jakim środowisku przebywamy lub jaką pracę wykonujemy, możemy mieć zwiększone zapotrzebowanie na witaminy i inne składniki pokarmowe. Zdrowe odżywianie zapobiega niedoborom i wynikających z nich zaburzeniom, a także otyłości i towarzyszącym jej chorobom. Nie wszyscy wiedzą, że od pewnego czasu obowiązuje nowy model piramidy żywieniowej, opracowany przez lekarzy i dietetyków. Podstawę zdrowej diety stanowią dzisiaj warzywa i owoce, a nie zboża tak wcześniej uważano. Kolejne, pod względem ilości spożycia w zdrowej diecie, miejsce zajmuje pełnoziarniste pieczywo i inne produkty zbożowe. Następnie mięso, nabiał, jajka i rośliny strączkowe jako źródło białka, za nimi orzechy i dobre tłuszcze. Najrzadziej możemy sobie pozwolić na produkty z białej mąki, słodycze, kawę i herbatę. Także ruch stanowi element nowej piramidy i powinien być podstawą zdrowego stylu życia. Bez niego sama zdrowa dieta nie wystarczy, by zachować równowagę w organizmie, odporność, smukłą sylwetkę i pozostać przez długie lata w zdrowiu i u szczytu sił.

Sok dobry na wszystko!

Ze względu na to, że to właśnie owoce i warzywa powinny stanowić podstawę diety warto uczynić je stałym elementem naszego jadłospisu. Świetnym pomysłem są własnoręcznie przygotowane, świeże soki! Na rynku mamy do wyboru zarówno sokowirówki jak i wyciskarki, jednak tylko te drugie mogą zagwarantować nam bogactwo składników odżywczych w wyciśniętym soku. Wyciskarki, w odróżnieniu od tradycyjnych sokowirówek, posiadają mechanizm wolnoobrotowego wyciskania, który sprawia, że do soku dostają się wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy. Opatentowana technologia powoli miażdży składniki, nie uszkadzając ich struktur komórkowych. Dzięki temu soki zachowują pełnię składników odżywczych, tak ważnych dla zachowania zdrowia i witalności. Prekursorem w doskonaleniu technologii wolnoobrotowego wyciskania jest firma Hurom, która jako pierwsza opracowała wspomnianą metodę. Urządzenia oprócz podstawowej funkcji wyciskania, posiadają również możliwość przygotowywania makaronu, mleka sojowego czy przecierów, dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które szczególną uwagę zwracają na skład spożywanych produktów. Z poszczególnymi modelami urządzeń możecie zapoznać się na stronie oficjalnego sklepu Hurom www.hurom.com.pl.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.