a
HomeDom i WnętrzePiękny ogród – jak go zaaranżować?

Piękny ogród – jak go zaaranżować?

Piękny ogród – jak go zaaranżować?

Aranżacja naszego ogrodu nie jest trudna – wystarczy do tego nieco czasu oraz fantazji. Zanim zabierzemy się za kupowanie mebli i dodatków warto zaopatrzyć się w kilka pism wnętrzarskich, zapoznać się z najnowszymi trendami, jak również dowiedzieć się, jakie dodatki są obecnie najmodniejsze. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest także wymierzenie całego ogrodu i określenie naszych oczekiwań względem tego miejsca. Czy ma być to miejsce idealne do odpoczynku? A może chcemy wspólnie z dziećmi uprawiać na ogrodzie sporty?

Z pewnością pierwszym krokiem będzie zadbanie o nawierzchnię. Trawę możemy wysiewać samodzielnie lub też wykorzystać gotowe rolki z trawą i po prostu wyłożyć je na ziemi. W drugim przypadku kiełkująca trawa zrośnie się z ziemią i będzie stanowiła elegancki dywan zieleni. Wiele osób jest zdania, że trawa z rolek prezentuje się również znacznie lepiej, gdyż jest siana bardzo gęsto i regularnie.
Podczas sadzenia pomyślmy również o miejscu odpowiednim do ustawieni stołu i krzeseł ogrodowych. Możemy ustawić je wprost na ziemi, jednak wiele osób specjalnie układa kawałek kostki brukowej, która wyrównuje grunt.

88-64-1428671481_b69f4bbe21f3f7e6

Gdzie znajdziemy meble ogrodowe?

Meble ogrodowe znajdziemy przede wszystkim w sklepach ogrodniczych i budowlanych. Jeśli jednak szukamy modeli wyjątkowych, tworzonych z wysokiej jakości tworzyw. Bez wątpienia najpopularniejsze są obecnie meble wykonywane z technorattanu. Technorattan tworzony jest z wysokiej klasy materiałów syntetycznych, odpornych na ścieranie i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo jego zwarta budowa sprawia, że do wnętrza mebla nie przedostaje się żadne brud a zanieczyszczenia powierzchniowe można usuwać poprzez stosowanie szmatek nawilżonych wodą.

W aranżacji ogrodu pomogą także lampy ogrodowe kule – stworzą one wyjątkowy klimat, szczególnie wieczorami!

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.