HomeDom i WnętrzeOkna pasywne – czyli dobry wybór dla budynków energooszczędnych

Okna pasywne – czyli dobry wybór dla budynków energooszczędnych

Okna pasywne – czyli dobry wybór dla budynków energooszczędnych

Z roku na rok liczba budynków wzrasta, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na to, aby wybudować swój dom. Podczas projektu trzeba rozważyć już kwestię okien, jakie będą w domu. Popularne teraz są okna pasywne, ale do budynek musi być do nich odpowiednio przygotowany, o czym napisaliśmy poniżej.

 

Budynku energooszczędnych i okna pasywne

 

Okna pasywne, to nic innego, jak okna energooszczędne. Używane są w nowych, przystosowanych do tego budynkach, ponieważ jeśli dom jest energooszczędny, to zastosowanie okien ma sens. W nieprzystosowanych domach takie okna nie będą pełniły w ogóle swojej funkcji, ponieważ one ciepła przepuszczać nie będą, ale będą to robić inne elementy domu, więc w takim wypadku byłby to zbędny wydatek.

 

Wygląd i funkcjonalność

 

Wybór okien oczywiście opiera się na wyglądzie, ponieważ stylowe i modne są duże przeszklenia, czy np. okna rogowe. Niestety sam wygląd nie jest tutaj najważniejszy, a budowa okna, na która najbardziej powinna być zwrócona uwaga.

 

Jakie są rodzaje okien pasywnych?

 

Okna pasywne mogą być wykonane z PCV, PCV i aluminium, ale również z drewna i aluminium. Najważniejszym elementem takich okien jest współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien przekraczać 0,8W/m2K.

 

Oprócz tego wszystkiego okna pasywne powinny mieć też dodatkową ochronę przed słońcem i ochronę przed tym, aby pomieszczenie się nie nagrzewało. Najlepszą ochroną będą w tym wypadku żaluzje zewnętrzne.

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Leave A Comment