HomeDom i WnętrzeOkna drewniane – hit przy przeżytek?

Okna drewniane – hit przy przeżytek?

Okna drewniane – hit przy przeżytek?

Historia lubi zataczać koło. Mimo tego, że jeszcze jakiś czas temu masowo wymienialiśmy drewniane okna na lekkie przeszklenia w plastikowych ramach, ostatnio znowu tendencja ulega zmianie. Okna drewniane szturmem wracają do łask. Czy okna z maturalnego surowca na pewno zdadzą egzamin w XXI wieku?

Drewno – estetyka przede wszystkim

Tym, co jest największym walorem drewna, jest jego świeży, naturalny wygląd. Szczególnie cenimy modele pomalowane nie kryjącą farbą, a przezroczystym lakierem, który podkreśla układ słojów i naturalną strukturę drewna. Estetyka drewnianych okien idealnie wpisuje się w nurt obowiązujących trendów w aranżacji wnętrz – wnosi do pomieszczeń nieco skandynawskiego szyku, daje poczucie naturalności i kreuje ciepły klimat. Nowoczesne okna drewniane są szczelne i odporne na wysokie temperatury, ale wymagają dbałości. Raz na jakiś czas należy je starannie zaimpregnować i zabezpieczy2ć, aby nie niszczały pod wpływem warunków atmosferycznych, co może przysparzać problemów.

Złoty środek

Kompromisem między funkcjonalnością okien plastikowych, a nieskazitelnym wyglądem ram drewnianych, są okna okna drewniano-aluminiowe. Najlepsi producenci stolarki okiennej (na przykład marka okna-internorm.pl), połączyli atuty obu rozwiązań i stworzyli okna piękne, wytrzymałe i niewymagające szczególnych zabiegów. Szereg nowatorskich rozwiązań, takich jak zastosowanie rolet międzyszybowych, ukryte okucia czy szyby antywłamaniowe znacznie wpływają na jakość życia w mieszkaniu. Okna stanowią barierę dla złodziei oraz czynią ze zwykłego budynku bezpieczną twierdzę niedostępną dla wzroku ciekawskich sąsiadów.
 
 
 

Marcelina@mastermedia.info.pl