Categories:

Ogrodowy parasol – co warto o nim wiedzieć?

Przydomowy ogród czy taras to idealne miejsce wypoczynkowe dla całej rodziny. Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Olbrzymi wybór mebli ogrodowych i dekoracji sprawiają, że możliwe jest wykreowanie ogrodu zgodnie z własnymi potrzebami. Poza meblami warto też zainteresować się parasolem ogrodowym, które ochroni przed silnym słońcem.

Nowoczesne parasole ogrodowe

Odpoczynek blisko natury to świetny sposób na spędzanie wolnych chwil. Warto jednak pamiętać, że silne słońce może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Chcąc ochronić się przed ciepłem, warto w ogrodzie ustawić funkcjonalny parasol. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą pod wieloma względami. Parasole projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami, dostępne są w licznych wariantach kolorystycznych. Warto również zwrócić uwagę na to, że nowoczesne parasole posiadają wiele punktów regulacji, co pozwoli na idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole ogrodowe tworzone są z trwałych materiałów. Czasza to materiał poliestrowy pokryty warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że czasza chroni zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i niespodziewaną mżawką. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium. Tworzywo to zabezpieczono przed odkształceniami oraz przed korozją. Warto zwrócić uwagę na podstawy. Parasol może zostać osadzony na podstawie do wkopania w ziemię, lub też na klasycznej podstawie z dodatkowymi kółkami oraz hamulcem. Szeroki wybór parasoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zahradne-slnecniky.

Jak dbać o parasol ogrodowy?

Aby nasz parasol ogrodowy na długo zachował doskonały wygląd, warto w czasie jesieni i zimy chronić go poprzez stosowanie pokrowca ogrodowego. Dedykowane pokrowce tworzone są z gęsto plecionych tkanin poliestrowych, które skutecznie chronią przed osadzaniem kurzu, ale też kondensacją wilgoci.