HomeDom i WnętrzeNowoczesne domy drewniane – czy mają rację bytu?

Nowoczesne domy drewniane – czy mają rację bytu?

Nowoczesne domy drewniane – czy mają rację bytu?

Należałoby się zastanowić nad przyszłością budownictwa. Coraz droższe koszty ogrzewania sprawiają, iż społeczeństwo szuka sposobów na minimalizację strat ciepła. Coraz ciekawszą propozycją stają się nowoczesne domy drewniane.

 

Czy nowoczesne domy drewniane nie są aby droższe w utrzymaniu?

Jak najbardziej jest to jeden z niezwykle popularnych mitów, na szczęście mających niewiele wspólnego z rzeczywistością. Warto spojrzeć na to, iż w terenach szczególnie zimnych domy drewniane są niezwykle popularne. Gdyby się nie sprawdzały, to dlaczego powstawałoby ich coraz więcej w chłodnych strefach? Spójrzmy tu chociażby na Kanadę, lub bliżej nas – na kraje skandynawskie. Sprawdzają się więc one podczas niskich temperatur, w sezonie letnim z upałami także sobie poradzą.

 

Domy drewniane – jakie są koszty budowy?

Warto porównać w tym miejscu koszty budowy nowoczesnych domów drewnianych jak również klasycznych domów murowanych, przekalkulować także koszty utrzymania nieruchomości w perspektywie roku jednego roku oraz pięciu czy też dziesięciu lat. Jak wychodzi ten bilans? Niemalże identyczny. Dlaczego więc nie inwestować w coś, co spełnia swoją funkcję, jak również jest bardzo atrakcyjne wizualnie?  Trzeba wspomnieć o tym, iż nowoczesne domy drewniane można tworzyć wedle wielu stylów, dopasowując całość projektów do charakteru osób, które będą miały w nim zamieszkać. Warto więc zobaczyć, jak na żywo wyglądają już zrealizowane projekty, by przekonać się, iż jest to rozwiązanie godne uwagi.

Marcelina@mastermedia.info.pl