a
HomeDom i WnętrzeNietuzinkowe ozdoby w pokojach dziecięcych

Nietuzinkowe ozdoby w pokojach dziecięcych

Nietuzinkowe ozdoby w pokojach dziecięcych

Pokoje dziecięce powinny spełniać kilka funkcji – przede wszystkim jest to miejsce w którym dzieci zasypiają, mają czuć się bezpiecznie, relaksują się. Dodatkowo to również przestrzeń do zabawy i nauki. Warto zadbać o to, aby w pokoju – poza wygodnymi meblami dla dziecka – znajdowały się przedmioty, które pobudzą kreatywność, pozwolą czuć się swobodnie, wzbudzą uśmiech na twarzy dziecka. Jakie elementy warto wykorzystać w pokoju malucha?

Pierwszym krokiem może być zapełnienie ścian. Obecnie najmodniejszym rozwiązaniem jest stosowanie farb kredowych oraz farb magnetycznych. W przypadku farb kredowych dają one możliwość malowania po ścianach – dziecko z pewnością pokocha to rozwiązanie. Dodatkowo kiedy malunki na ścianie się znudzą możemy po prostu zetrzeć je przy pomocy suchej gąbki. Farby magnetyczne pozwalają na mocowanie obrazków na ścianach.

A może fototapeta?

Dobrym rozwiązaniem są również nowoczesne fototapety, szczególnie te dedykowane dzieciom. Fototapeta komiks z licznymi postaciami z bajek, kreskówek z pewnością przypadną maluchowi do gustu. Fototapety są tworzone na trwałych płótnach, uwagę przykuwa również niezwykle szczegółowe oddanie detali. Fototapety nie blakną, są odporne na ścieranie, wnikanie brudu.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.