Categories:

Naprawa komputerów Łódź – uszkodzona obudowa laptopa

Czy wiesz, że uszkodzona obudowa laptopa lub pęknięte zawiasy to nie tylko usterka wpływająca na kwestie wizualne twojego komputera? Zdecydowanie nie można bagatelizować takiej awarii. Bardzo często zdarza się, że nawet w nowym laptopie pęka obudowa. Nie warto czekać z wymianą, aż pęknięte części uszkodzą ekran, matrycę, czy też kable. Kiedy zlecimy naprawę profesjonalistom unikniemy większych awarii i wysokich kosztów. Zdecydowanie nie czekajmy z naprawami do końca, aż zaczną się psuć inne rzeczy, lepiej zapobiegać poważniejszym usterkom, które mogą narazić nas na koszty.

 

Uszkodzone zawiasy laptopa – diagnoza i naprawa komputerów Łódź

 

Problemy z zawiasami laptopa mogą być uciążliwe w czasie codziennej pracy i użytkowania urządzenia. Jeśli klapa laptopa stawia duży opór w trakcie otwierania, a do tego skrzypi naprawa komputerów Łódź będzie nieunikniona, więc reagujmy od razu. Często wystarczające będzie poluzowanie ciężko pracujących zawiasów, zanim dojdzie do uszkodzenia obudowy lub pęknięcia zawiasów. Co możemy zrobić, aby uniknąć usterek zawiasów? Najczęstsza przyczyny uszkodzenia to zbyt duży kąt odchylania ekranu w czasie codziennej pracy, a także zalegający kurz, który prowadzi do zatarcia zawiasów

 

Pęknięta obudowa laptopa – reaguj od razu

 

Jedną z najbardziej popularnych usterek laptopów jest pęknięcie obudowy. Najczęściej jest spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi, upuszczeniem laptopa z wysokości lub spadnięciem na laptopa innego ciężkiego przedmiotu. Warto od razu wymienić obudowę tak, aby dostający się do środka kurz i brud nie uszkodził pozostałych podzespołów komputera. Niestety obudowy i zawiasy niektórych laptopów są wykonane z bardzo słabych jakościowo materiałów, przez co zużywają się szybciej. Na szczęście wymiana zawiasów lub naprawa obudowy nie są skomplikowane i nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Jeśli mamy kilkuletni komputer ze sprawnymi podzespołami, który dalej dobrze funkcjonuje warto zainwestować w naprawę uszkodzeń mechanicznych, aby komputer wyglądał jak nowy. Profesjonalny serwis na pewno zajmie się fachową naprawą komputerów Łódź. 

 

Z jakimi innymi usterkami laptopa nie warto czekać?

 

Poza uszkodzeniami mechanicznymi naprawa komputerów Łódź pomoże nam również w zadaniach specjalnych takich jak spalony procesor, uszkodzona karta graficzna, czy wszelkie działania mające na celu przyspieszenie naszego komputera. Aby nasz komputer działał bezawaryjnie przez wiele lat pamiętajmy, aby regularnie go serwisować, konserwować wentylatory, czyścić układ chłodzenia, czy wymieniać pasty termoprzewodzące i termopady. Specjalistyczny serwis zaproponuje nam również wymianę starego dysku HDD na szybszy, wydajniejszy dysk SSD, który da naszemu komputerowi drugie życie. Dobry serwis do naprawy komputerów na terenie Łodzi to Aurum. Pamiętajmy, że zakup nowego drogiego komputera nie zawsze jest konieczny. Bardzo często możliwa jest naprawa lub wymiana części na lepsze w dobrej cenie. Nawet jeśli problem wydaje się skomplikowany może się okazać, że usterka jest niewielka, a komputer, z którym jesteśmy związani będzie nam służył jeszcze długi czas.