a
HomeCiekaweModa amerykańska vs moda europejska

Moda amerykańska vs moda europejska

Moda amerykańska vs moda europejska

Moda amerykańska vs moda europejska

Jednego możemy być pewni: Ameryce, a dokładniej Stanom Zjednoczonym, zdecydowanie udał się modowy podbój świata. Amerykański fashion, z Nowym Jorkiem i Los Angeles na czele, wypracował sobie swój własny, niepowtarzalny styl, który jest dość rozpoznawalny i który nie zawsze odpowiada modzie europejskiej, a czasem wręcz znacznie się od niej różny.

Warto zaznaczyć, że, czy tego chcemy czy nie, to jednak USA (a nie Paryż, Tokio czy Londyn)wyznaczają trendy, które naśladuje reszta globu, często przekształcając je na swoją modłę. Stąd właśnie biorą się różnice w stylach.

Moda amerykańska jest przede wszystkim bardzo na luzie, choć czasem nieco brak jej ekstrawagancji, zwłaszcza w porównaniu z projektami prezentowanymi na fashion weekach w Mediolanie czy Paryżu. Moda z USA jest zdecydowanie bardziej praktyczna, bo w końcu wyrasta ona z historii tego kraju, gdzie ubrania miały być przede wszystkim praktyczne i służyć właścicielom latami. Ameryka to legendarni również legendarny styl kowbojski oraz motocyklowy. Kultowe i wiecznie modne jeansy są uważane do dzisiejszego dnia za najlepszą esencję amerykańskiego stylu.

Ubrania ze Stanów mają rozmiarówkę przeważnie wyższą w porównaniu z europejską i ogólnie ich standard jest większy i szerszy. Podstawą amerykańskiej rozmiarówki są znane nam oznaczenia: S (small – mały), M (medium – średni) oraz L (large – duży). Dodatkowe symbole X, XX lub XXX oznaczają „extra”. Europejskim numerom 36, 38, 40… odpowiadają kolejno wartości amerykańskie 4, 6, 8…

Na koniec warto wspomnieć, że modę amerykańską już od 20 lat dostarcza na polski rynek wyłączny dystrybutor odzieży używanej Amerskład, posiadający swoje biura w Rzeszowie i Lublinie.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.