HomeDom i WnętrzeMisja – ogród idealny

Misja – ogród idealny

Misja – ogród idealny

Piękne domy wymagają równie efektownej oprawy. Nic nie podkreśli lepiej wszystkich walorów budynku niż ogród. Pokażemy Ci, jak zaaranżować luksusową przestrzeń, która będzie zachwycała wyglądem i zapraszała do błogiego odpoczynku.

Po pierwsze – materiały i rośliny

Zmiany w ogrodzie najlepiej zacząć od podstaw. Wybierając materiały, które stworzą między innymi ścieżki i podjazd, warto stawiać na naturalne rozwiązania. Kamienie, drewno i żwir nie dość, że będą solidnym budulcem, to dodatkowo nadadzą całości elegancji. Modnym ostatnio tworzywem jest beton architektoniczny, który ciekawie sprawdzi się przy nowoczesnych projektach o industrialnym, surowym charakterze. Nowoczesne ogrodnictwo z dużą swobodą podchodzi do roślinnych aranżacji. Uzyskasz ciekawy i modny efekt, kiedy zrezygnujesz z misternych rabat i równo przystrzyżonych krzewów na rzecz luźnych, trawiastych kompozycji nawiązujących do naturalnie rosnącej roślinności.

Po drugie – wyposażenie

Perłą w koronie ogrodowego wyposażenia są meble – to one sprawiają, że piękny ogród jest funkcjonalnym miejscem, do którego tęsknimy podczas niepogody. Aranżując nowoczesny ogród, wybierz ekskluzywne meble ogrodowe z technorattanu, które wyróżniają się niebanalnym wzornictwem i trwałością. Technorattanowa sofa modułowa w jasnych, ciepłych barwach albo leżaki z regulowaną wysokością oparcia, ustawione na tarasie albo przy basenie, stworzą na Twojej posesji atmosferę rodem z najlepszych, tropikalnych kurortów.

Po trzecie – dodatki

Kiedy dzieło jest już prawie skończone, pozostaje tylko dopieszczenie ogrodu dodatkami. Alternatywą dla tradycyjnej altany jest luksusowy baldachim o imponujących rozmiarach. Jeśli ogranicza Cię metraż lub szukasz dodatku na taras, postaw na rozłożysty parasol o regulowanym kącie nachylenia czaszy.

Marcelina@mastermedia.info.pl