HomeDom i WnętrzeMiejsca w ogrodzie, w których nie ma trawy

Miejsca w ogrodzie, w których nie ma trawy

Miejsca w ogrodzie, w których nie ma trawy

W ogrodach występują niekiedy miejsca, w których nie ma trawy. Na przykład w cieniu starych drzew. Może nie warto walczyć o każdy skrawek trawnika, lepiej wprowadzić do ogrodu odrobinę naturalności i zarazem oryginalności. Wykorzystajmy takie miejsce do stworzenia ciekawego i romantycznego zakątka, który zaprezentuje się naprawdę wyjątkowo atrakcyjnie. Trochę w naturalistycznym stylu. Wyczarujmy na przykład kawałek świata utrzymanego w górskim czy leśnym charakterze.

Jakie rośliny do miejsc, gdzie nie rośnie trawa?

Miejsca, w których nie rośnie trawa, nie muszą wcale wyglądać monotonnie. Warto wprowadzić do nich oryginalne rośliny, które na pewno zwrócą na siebie uwagę niezwykłą formą czy barwą. Będą to przede wszystkim rośliny, które preferują cień.

Przywarka japońska, hortensja pnąca

Tam, gdzie nie ma trawy, poleca się na przykład przywarkę japońską. To pnącze wspinające się za pomocą korzeni czepnych, nawet na wysokość 6 metrów. Ma urocze, białe (lub różowe) kwiatuszki, które wspaniale ożywią każdy zakątek. W dodatku wypełnią go przyjemnym zapachem miodu.
Warta polecenia jest także hortensja pnąca. Uatrakcyjni swoim niepowtarzalnym wyglądem ogrodowy zakątek, w którym nie rośnie trawa. Nadaje się do tego typu miejsc, bo dobrze czuje się w cieniu. Jest też mrozoodporna. Poza tym pięknie wygląda. Białe kwiatostany ozdobią wspaniale naszą przestrzeń. Także jesienią hortensja pnąca potrafi zauroczyć, kiedy jej błyszczące liście robią się żółte. Tworzy naprawdę malarskie kompozycje.

Zakątek w romantycznym stylu

W miejscu, które ma naturalny czy leśny charakter, można postawić klasyczną altankę drewnianą lub domek ogrodowy. W takiej wygodnej altance można na przykład ustawić meble ogrodowe Zumm, żeby uprzyjemnić sobie wypoczynek w naszym romantycznym zakątku marzeń.

Marcelina@mastermedia.info.pl