a
HomeZdrowie i UrodaMedycyna estetyczna – jakie daje możliwości?

Medycyna estetyczna – jakie daje możliwości?

Medycyna estetyczna – jakie daje możliwości?

Medycyna estetyczna – jakie daje możliwości?

Problem z upływem czasu zdaje się być dzisiaj znacznie zmniejszy – przekonują o tym liczni specjaliści w dziedzinie medycyny estetycznej. Ta nowa dziedzina medycyny pozwala nie tylko na zatrzymanie czasu, ale też skutecznie odwrócenie jego negatywnych skutków. Jak to możliwe? Kto korzysta najczęściej z możliwości medycyny estetycznej? Czy jest ona bezpieczna?

Powiedz nie zmarszczkom!

Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres zabiegów wygładzających zmarszczki, jak również poprawiających owal twarzy czy wypełnienie jej konkretnych obszarów.

Na zabiegi medycyny estetycznej decydują się w dużej mierze panie, ale nie oznacza to, że w gabinetach nie ma panów – coraz częściej pragną oni również zadbać o swój wygląd. Patrząc na statystyki wiekowe, najwięcej klientów gabinetów medycyny estetycznej stanowią osoby pomiędzy 35 a 50 rokiem życia. Zdarzają się również znacznie młodsi pacjenci. Dolną granicą jest oczywiście pełnoletność.

Jakie zabiegi przeprowadza się najczęściej?

Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się przede wszystkim osoby pragnące zatrzymać czas – chodzi tu o wypełnienie zmarszczek. Najczęściej wypełnianiu podlegają zmarszczki mimiczne, lwia zmarszczka na czole czy też zmarszczki nosowo-wargowe. Drugim popularnym zabiegiem jest poprawa konturu ust oraz ich wypełnianie – zabieg ten wybierają szczególnie panie, które chcą w ten sposób uatrakcyjnić wygląd twarzy. Niezwykle popularne jest również poprawianie konturu twarzy – wraz z wiekiem skóra na twarzy ulega odwodnieniu, jest mniej elastyczna, mniej napięta.

Zabiegi medycyny estetycznej polegają na wprowadzaniu pod skórę kwasu hialuronowego. Naturalnie składnik ten występuje w naszym organizmie i wraz z kolagenem odpowiada za wiązanie wody w komórkach. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego spada, co przekłada się na zmniejszenie napięcia skóry oraz jej elastyczności.

O medycynie estetycznej czytaj więcej na karolinakusnierz.pl.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.