a
HomeDom i WnętrzeLepiej kupić czy wynająć mieszkanie?

Lepiej kupić czy wynająć mieszkanie?

Lepiej kupić czy wynająć mieszkanie?

Dla każdego z nas zakup mieszkania jest inwestycją na całe życie. Jednak nie zawsze posiadamy niezbędną sumę pieniędzy koniecznych do zakupu wymarzonego lokum, a zaciągnięcie kredytu na sfinansowanie zakupu nie zawsze jest możliwe do zrealizowania. Jeśli jednak budżet nas nie ogranicza, to zakup jest dobrym pomysłem.

Koszt zakupu kontra koszt wynajmu.

Koszt zakupu mieszkania w Legnicy jest dużo droższy niż koszt wynajmu. Aby kupić mieszkanie, trzeba posiadać sporą kwotę środków pieniężnych, a do tego należy jeszcze wyposażyć mieszkanie, przez co nie każdego stać na taką inwestycję.

Decydując się na wynajem mieszkania, musimy jedynie dysponować co miesiąc określoną kwotą, określaną mianem czynszu, przez co nie jest konieczne zaciąganie kredytu i jego spłacanie przez kilkadziesiąt lat.

Remont i aranżacja wnętrza.

Posiadając własne mieszkanie mamy możliwość przeprowadzenia w nim remontu, kiedy tylko będziemy mieli na to ochotę. Możemy również urządzić swój własny kąt w dowolny sposób, nie pytając nikogo o zdanie. Dzięki własnemu mieszkaniu mamy swobodę w podejmowaniu wszelkich decyzji z nim związanych.

W przypadku wynajmowanego mieszkania możemy mieć problem w przypadku np. chęci zmiany koloru ścian czy też wymiany podłogi lub mebli. Wszystko oczywiście zależy od właściciela mieszkania, z którym niestety nie zawsze da się dogadać. Jednak w przypadku wystąpienia jakiejś poważnej awarii, koszt naprawy spada na właściciela, a nie na nas.

Rozwiązywanie problemów z otoczeniem.

Jeśli za oknami naszego mieszkania panuje zbyt duży hałas, mamy za ścianą denerwującego sąsiada lub w okolicy ma swoją siedzibę uciążliwy zakład np. fabryka, to w przypadku wynajmowanego mieszkania wystarczy się wyprowadzić do innego.

Posiadając własnościowe mieszkanie, bardzo ciężko jest sobie poradzić z problemami, na które nie mamy wpływu. Sprzedaż starego i zakup nowego mieszkania nie jest dobrą decyzją, gdyż generuje dodatkowe i niepotrzebne koszty. Z sąsiadem można się dogadać, a hałasu pozbyć się zamykając okno.

Tekst powstał we współpracy z firmą Modernbud oferującą mieszkania w Legnicy

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.