a
HomeZdrowie i UrodaLeczenie stomatologiczne – z jakimi problemami najczęściej przychodzimy do lekarza?

Leczenie stomatologiczne – z jakimi problemami najczęściej przychodzimy do lekarza?

Leczenie stomatologiczne – z jakimi problemami najczęściej przychodzimy do lekarza?

Stomatolog jest jednym z podstawowych lekarzy, z którego usług korzystamy średnio raz w roku lub częściej. Zazwyczaj jednak odkładamy wizytę ile tylko możemy – to błąd! Szybka diagnoza problemu w jamie ustnej oraz leczenie może być znacznie krótsze i znacznie mniej kosztowne niż w przypadku czekania do ostatniego momentu. Z jakimi problemami najczęściej zgłaszamy się do lekarzy stomatologów?

Próchnica – choroba cywilizacyjna

Próchnica jest najczęstszym problemem, z jakim Polacy przychodzą do stomatologów. Niestety, zazwyczaj czekają oni do momentu, aż zęby zaczną boleć – oznacza to, że próchnica dosięgła delikatnych i unerwionych tkanek zęba. Sytuacja byłaby inna, gdybyśmy kilkanaście sekund dziennie poświecili na oglądanie stanu naszych zębów. Wszelkie przebarwienia, mogące świadczyć o rozwoju próchnicy, warto pokazać lekarzowi. Leczenie zmian powierzchniowych jest nie tylko mniej bolesne, ale przede wszystkim krótsze. Próchnica powstaje na wskutek kilku czynników: zaniedbania higieny jamy ustnej, spożywanie produktów bogatych w cukry, nieregularnych wizyt u stomatologa, upływającego czasu.
Leczenie próchnicy polega na usuwaniu zmian oraz zabezpieczeniu leczonego miejsca plombą.
Obecnie możliwe jest również leczenie zmian próchniczych przy pomocy specjalistycznych żelów.

Drugim powszechnym problemem są ubytki w łukach zębowych. Metod na ich uzupełnienie jest kilka – zazwyczaj różnią się one ceną, a same ceny kształtują się pomiędzy 200-300 złotymi a kilkoma tysiącami za profesjonalne implanty zębów. Najczęściej wykorzystywane obecnie metody uzupełniania luk w łukach to przede wszystkim implanty, mosty, koronki, ale również licówki porcelanowe. Te ostatnie stosowane są również w celu polepszenia estetyki uśmiechu.
Sprawdź, ile kosztują zabiegi stomatologiczne w Katowicach.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.