HomeDom i WnętrzeKiedy warto wybrać białą kuchnię?

Kiedy warto wybrać białą kuchnię?

Kiedy warto wybrać białą kuchnię?

Biała kuchnia to jedna z bardziej charakterystycznych aranżacji. Jej ponadczasowość i uniwersalność mają jednak duże plusy, które warto czasami wykorzystać. Kiedy zatem warto wybrać białą kuchnię? Do jakiego stylu pasuje biała kuchnia? Czy rzeczywiście jest to dobry pomysł? Odpowiedzi, porady i wskazówki w dalszej części tekstu.

Styl minimalistyczny mieszkania

Biała kuchnia bardzo dobrze pasować będzie do minimalistycznego i prostego stylu mieszkania. Sama w sobie jest klasycznym i uniwersalnym wyborem, dzięki czemu doskonale będzie współgrać z prostotą pozostałych pomieszczeń. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest wybór białej kuchni, jeśli jest ona otwarta na minimalistyczny salon. Brak szumnych dodatków skomponuje się z prostymi oraz kolorowymi czy pastelowymi barwami salonu. Kuchnia taka może być również w nieco innych odcieniach niż najjaśniejsza biel. To duży atut, gdy nasze mieszkanie urządzone jest w pastelowych kolorach i nie chcemy łamać ich intensywną oraz połyskującą bielą kuchni.

Małe i ciemne mieszkania

Bardzo dobrym posunięciem jest wybór białej kuchni do małych lub ciemnych mieszkań. Czasami nie mamy wpływu na to, jakie jest nasze mieszkanie, ale mamy wpływ na to, jakie meble do niego wybierzemy. Biała kuchnia odbijać będzie największą ilość światła, a co za tym idzie, będzie rozświetlać wnętrze. Dużym plusem jest też optyczne powiększenie małej kuchni oraz pomieszczenia, które jest otwarte i tworzy z kuchnią plan zamknięty. To duża zaleta szczególnie w studiach czy kawalerkach, którą doceniamy szczególnie w zimie czy jesieni.

 

Marcelina@mastermedia.info.pl