HomeTurystykaJaki prezent powinnaś sobie zrobić?

Jaki prezent powinnaś sobie zrobić?

Jaki prezent powinnaś sobie zrobić?

Gdy zastanawiamy się, co kupić kobiecie na prezent odpowiedź jest bardzo prosta- trochę wolnego czasu i spokoju. Mimo tego, że jesteśmy coraz bardziej świadome i egzekwujemy swoje prawa, to nadal mamy problem z wolnym czasem. Właściwie to jego brakiem. Nasze grafiki są wypełnione do granic możliwości obowiązkami i innymi rzeczami niezbędnymi do zrobienia. Mamy właściwie wszystko, z jednym małym wyjątkiem- czasem dla siebie.
Ciągle łapiemy się na tym, że nasz czas jest mniej wartościowy od tego innych. Bardzo często dajemy się wmanewrować w projekty, pracę po godzinach, przesadną ilość obowiązków domowych, pytanie, gdzie w tym wszystkim jesteśmy my?

Zaplanuj sobie wolne

Najzwyczajniej w świecie chwyć kalendarz i wyznacz dni, w które zrobisz sobie wakacje. Mogą być nawet jedno lub dwudniowe, już tyle pozwoli nam porządnie się zregenerować. Zarezerwuj sobie na ten weekend spa nad morzem w samotności lub z przyjaciółką i skorzystaj ze wszystkich plusów takiego wyjazdu, bo jest ich naprawdę wiele. Wyśpij się za wszystkie czasu, pozwól zrobić sobie odprężający masaż, ich na maseczki i oczyszczenie twarzy, jedz pyszności, nadrób zaległości książkowe, wybierz się na spacer- co tylko chcesz. To czas tylko i wyłącznie dla siebie- możesz robić co zechcesz, nawet patrzeć się w sufit, jeśli to sprawi, że poczujesz się lepiej.
Taki weekend, choć wydaje się krótki, spełnia swoją terapeutyczną funkcję. Wrócimy wyciszone, zrelaksowane i odprężone. To ważne, nie tylko z powodu naszych relacji z innymi, ale także tych ze samą sobą. Stres negatywnie wpływa na nasze zdrowie, koncentracje, a także wydajność w pracy. A należy go unikać, bo jest poważnym czynnikiem chorobotwórczym.

Zmień myślenie

To, jak zaplanujemy swoje życie i czy będziemy dla siebie dobre, zależy tylko od nas. Nie udawajmy, że nie potrzebujemy odpoczynku, a wszystko jesteśmy w stanie unieść na swoich barkach. Każda z nas ma swoje granice wytrzymałości i nie ma sensu nawet się do nich zbliżać.
Dbajmy o codzienny odpoczynek. Poświęćmy w ciągu dnia minimum godzinę dla siebie- na oglądanie ulubionych filmów, czytanie książek, aktywność fizyczną i wszystko, co sprawia nam przyjemność. Dzięki temu mniej będzie w nas stresu i zdenerwowania, a więcej pozytywnego patrzenia na życie. To nie przesada, że nasze życie leży w naszych rękach. Możemy sprawić, że ciągle będziemy zmęczone, albo zrobić w końcu coś dla siebie i pojechać do spa nad morzem. Wyspać się, pobyć samemu ze sobą i zadbać o siebie- w wymiarze fizycznym, ja i psychologicznym. Nie patrzeć na innych, tylko w końcu na siebie i swoje potrzeby. Warto, gdy to raz zrobicie, będziecie to powtarzać.
starydziwnow.pl – spa nad morzem idealne miejsce na wakacje dla dwojga.

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.