a
HomeTurystykaJak wybrać dobry hotel nad morzem?

Jak wybrać dobry hotel nad morzem?

Jak wybrać dobry hotel nad morzem?

Wybór odpowiedniego hotelu nad morzem tylko z pozoru wydaje się prosty, chyba że jeździmy zawsze w to samo, zaufane miejsce. Jeśli nie, powinniśmy mieć się na baczności i dokładnie sprawdzić hotel, zanim za niego zapłacimy. Na co więc zwracać uwagę, by nie być zawiedzionym?

Cena

To właśnie cena pokoi jest pierwszą rzeczą, na jaką zwraca uwagę przeciętnie sytuowany człowiek. Wprawdzie na wakacje jedzie się tylko raz w roku, ale luksusowy hotel nad morzem dla niektórych nadal pozostaje nieosiągalny.
Zanim więc zarezerwujemy pokój, sprawdźmy co znajduje się w ofercie. Nie dajmy się jednak łatwo skusić bardzo niską ceną – może się okazać, że w cenę nie są wliczone posiłki, a w pokoju brak klimatyzacji i łazienki. Bądźmy więc czujni.

Odległość od morza

Nie jest tajemnicą, że najwięcej zapłacimy za hotel znajdujący się tuż przy morzu. Jeśli więc ma dla nas znaczenie jego cena, zdecydujmy się na hotel położony nieco wgłąb lądu. Może się okazać, że za hotel o podobnym standardzie zapłacimy sporo mnie tylko dlatego, że nie znajduje się on przy samej plaży.
Nie ufajmy do końca folderom reklamowym i zdjęciom w nim zamieszczonym – mogą być jedynie poglądowe.

Wyposażenie

Wiadomo, że tylko od luksusowych hoteli nad morzem możemy oczekiwać pewnych udogodnień, jak na przykład chłodziarki z minibarem, klimatyzacji czy telefonu w pokoju. Nie zmienia to jednak faktu, że dobrze jest sprawdzić, co kupujemy. Wysoka cena pokoju nie zawsze oznacza, że będziemy mieli dostęp do opcji extra.

Wyżywienie

Co nam po pięknym, drogim pokoju w luksusowym hotelu nad morzem, jeśli kucharz gotuje nieciekawie lub niedbale? Wprawdzie po znanym i popularnym hotelu mamy pełne prawo spodziewać się najwyższej jakości wyżywienia, ale czasem może nam ono zwyczajnie nie pasować. Zwróćmy na nie szczególna uwagę, jeśli mamy specjalne wymagania żywieniowe, np. nie tolerujemy laktozy, i dowiedzmy się o możliwość zamawiania specjalnego, dostosowanego do naszych wymagań, menu.
Postępujmy podobnie, jeśli na wakacje jedzie z nami dziecko. Nasz mały amator słodkich naleśników może nie być zachwycony, jeśli kuchnia serwuje jedynie owoce morza i jarzyny.

Atrakcje turystyczne

Wakacje to nie tylko kąpiele w morzu i leżenie cały dzień na plaży. Wybierając się na urlop dobrze jest sprawdzić, jakie atrakcje turystyczne znajdują się w okolicy. Mogą to być muzea, teatry, piękna starówka czy urokliwe knajpki.
Odpowiednio wybrane miejsce pozwoli nam cieszyć się nie tylko słońcem, ale i spędzić pełne pozytywnych wrażeń wieczory.

Jeśli uda nam się znaleźć interesujący hotel – sprawdźmy w internecie opinie klientów o nim. Na wakacje jedziemy raz w roku – niech będą idealne.

Dodatkowo polecam miejsce, w którym byłem w zeszym roku na wakacjach luksusowy hotel nad morzem – starydziwnow.pl.

Rate This Article
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.