HomeDom i WnętrzeJak urządzić taras ze smakiem?

Jak urządzić taras ze smakiem?

Jak urządzić taras ze smakiem?

Nawet niewielki taras może okazać się idealnym miejscem do odpoczynku – przekonują o tym przede wszystkim liczni dekoratorzy. Inspiracji na taras warto poszukać nie tylko w katalogach branżowych, ale przede wszystkim u samych producentów mebli. Ich pomysłów prosty sposób przeniesiemy na grunt naszego domu. W szybki i prosty sposób zaaranżujemy taras naszych marzeń

Meble na taras – jakie elementy kolekcji wybrać?

W zależności od tego, czy dysponujemy dużym czy małym tarasem, dobierajmy konkretne meble. Pierwszym wyznacznikiem powinny być dla nas także materiały. Obecnie topowi producenci proponują nam meble wykonane z technorattanu oraz aluminium – te dwa tworzywa są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, wysokimi i niskimi temperaturami.
Szukając odpowiedzi na pytanie jak urządzić taras warto skusić się na technorattan. To tworzywo syntetyczne znane jest od dawna, a w ostatnich latach zdobyło olbrzymią popularność, głównie za sprawą nowoczesnych, interesujących kolekcji tworzonych przez młodych designerów W kolekcjach mebli technorattanowych znajdziemy przede wszystkim sofy, fotele, rozkładane stoły oraz niewielkie stoliki kawowe, fotele wiszące, leżanki, krzesełka barowe. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
W przypadku mebli aluminiowych wiele z oferowanych kolekcji posiada budowę modułową. Oznacza to, że łącząc i rozdzielając konkretne elementy stale możemy uzyskiwać inne rodzaje mebla. To wygodne rozwiązanie, szczególnie kiedy chcemy dynamicznie zmieniać aranżację tarasu.

Jak chronić meble jesienią?

Nadchodząca jesień powinna skłonić nas do rozmyślań o ochronie mebli tarasowych. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wybranie pokrowców z opatentowanych materiałów.

Marcelina@mastermedia.info.pl

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.