Categories:

Jak poprawnie zrobić zdjęcia do autocasco?

Przezorni kierowcy często decydują się na poszerzenie podstawowego pakietu OC o dodatkową polisę AC. Autocasco chroni mienie przed kradzieżą,  uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Aby otrzymać rekompensatę za szkody, konieczne jest sporządzenie dokumentacji zawierającej zdjęcia zniszczeń. Jak powinny wyglądać zdjęcia do autocasco, żeby ubezpieczyciel mógł wypłacić Ci należne pieniądze? Sprawdź!

Zdjęcia do autocasco: dlaczego to takie ważne?

Zdjęcia do autocasco powinny spełniać wymagania danego towarzystwa. W większości przypadków firmy ubezpieczeniowe oczekują dokładnych zdjęć obejmujących samochód z każdej strony. Wszelkie zniszczenia, rysy i wgniecenia powinny być dokładnie widoczne. Co ważne, sfotografuj numer VIN – unikatowy ciąg znaków pozwalający zidentyfikować konkretny pojazd. Informację o tym, gdzie wybity jest VIN w Twoim samochodzie, znajdziesz na stronie producenta auta lub w książce pojazdu. Pamiętaj o tym, aby wykonać fotografie również od wewnątrz. Ważne jest, aby objąć kokpit ze wszystkimi elementami, czyli z zegarami, kierownicą i skrzynią biegóworaz licznikiem.

Aby mieć pewność, że cała procedura przebiegnie bez zarzutu, a Ty otrzymasz należne Ci pieniądze, bezpośrednio po kolizji skontaktuj się z ubezpieczycielem, który udzieli Ci wszystkich informacji.

Zdjęcia przed podpisaniem umowy

Co ważne, zdjęcia należy wykonać nie tylko bezpośrednio po wypadku czy stłuczce, ale również przed podpisaniem pierwszej umowy. Towarzystwo ubezpieczeniowe zazwyczaj dokonuje dokładnych oględzin pojazdu, zanim obejmie pojazd ochroną. Jeżeli zamierzasz przedłużać dotychczasową usługę lub chcesz ubezpieczyć fabrycznie nowy samochód, zdjęcia nie będą potrzebne.